"Юрик" і брехня про блокаду Маріуполя: чому мешканці обурені? Євген Сосновський у Кабінеті експертів

5 months ago
17

Тема: Брехня про блокаду Маріуполя у фільмі "Юрик". Обурення маріупольців: що було насправді?
Гість у студії: Євген Сосновський, мешканець Маріуполя, фотограф.
Ведучий програми: Руслан Кухарчук, голова руху "Всі разом!"

Зробити внесок на розвиток руху "Всі разом!" можна на цю карту: 4246 0010 3010 7910

«У фільмі показана неправда про те, що відбувалось у Маріуполі. Звідки ми знаємо, що то Маріуполь? З перших кадрів показується маріупольський пірс, на фоні завод Азовсталь. Тобто, ми бачимо, що є прив’язка до міста», - розповідає у студії Кабінету експертів гість Євгеній Сосновський.
У випуску говоримо про блокаду Маріуполя і нашумілий фільм «Юрик. Дорога не торкаючись землі» , який вийшов в ефір телеканалу СТБ 24 серпня, в День Незалежності України. Нашумілий він, тому що у стрічці багато разів акцентується увага на організованій евакуації від Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Якої насправді, за словами маріупольців, там не було.
Євген Сосновський – маріуполець, який провів 62 дні у місті під час його блокади. Він полюбляє фотографувати, зроблені ним знімки Маріуполя стали часто використовуваними у засобах масової інформації. Також Євгеній один з перших виголосив позицію маріупольців щодо скандальної стрічки.

Відповідно, проживши у Маріуполі все своє життя, в тому числі й 62 дні від початку повномасштабного вторгнення Росії на Україну, він бачив, що відбувалось у місті. Як насправді виживали мешканці, в яких умовах сиділи у підвалах, переважно без можливості покинути місто. Він розповідає, що ніякої евакуації у місті не було, всі виїжджали з міста хто як міг.

Проте у фільмі показали зовсім іншу реальність. «Всі події, які там показані, м’яко кажучи, не відповідають дійсності, яка відбулась у місті, - сказав Сосновський. – Там не було автобусів ОБСЄ чи евакуаційних коридорів. Люди їхали на свій страх і ризик».

Також гість випуску розповів про конкретні історії людей, які втрачали рідних під час блокади міста. Після почутого відразу приходить усвідомлення, а можливо для когось нагадування про війну і страждань, які проходять мешканці міст в Україні, які пережили окупацію, обстріли або блокаду.

Таймкоди:
0:00 Тема випуску
0:54 Гість випуску
1:35 Коли почав займатись фотографією?
2:48 Чому фільм «Юрик» спровокував хейт з боку глядачів?
4:09 Яка була реакція у Євгенія після перегляду?
5:10 «Всі події, які там показані м’яко кажучи – не відповідають дійсності»
5:59 У фільмі показана викривлена дійсність?
7:08 «Режисерські невдачі»
8:18 Що найбільше зачепило маріупольців у фільмі?
9:20 Фрагмент фільму
10:30 Чому у фільмі присутні ОБСЄ?
11:37 Яка була евакуація на початку?
12:33 Чи бачив працівників ОБСЄ?
13:50 Організація могла фінансувати фільм?
15:25 Викривлення історії - мотив цього фільму?
18:57 Історію вивчають не по документах, а по фільмах
20:47 Фото зроблені Євгенієм
22:46 Як вивозив знімки з Маріуполя?
24:05 З якими думками жили маріупольці перші місяці війни?
29:20 Коли всі зрозуміли, що це надовго?
32:52 «Згорівші вщент люди»
33:50 «Він зібрав залишки своєї дружини в пакет»
34:50 Вбивство мешканців на вулицях
40:29 Куди відвозили тіла?
42:45 Як виїжджали з міста?
46:59 Чи мріє повернутись в Маріуполь?

Підписатися на телеграм-канал Руслана Кухарчука: https://t.me/ruslanstory

Нагадаємо, що Кабінет експертів – це аналітичний центр руху “Всі разом!”. Його резиденти генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень. Щотижня ютуб-канал Кабінету експертів публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проектів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Loading comments...