Потреба доби - домашня церква

6 months ago
37

Дивіться це відео також на: https://vkpatriarhat.org/domashnya-cerkva/

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП https://bit.ly/3PJeqlG

Сьогодні кожен християнин знаходиться під надзвичайно сильним тиском світу. Йдеться про систематичну брехню, яка призводить до психологічного, духовного та фізичного самогубства. З новин дізнаємося про одну з багатьох нинішніх трагедій: трійнята в один день захворіли на аутизм після вакцинації. Далі читаємо у пресі: у Бельгії евтаназія не спрацювала, тому медики задушили 36-річну жінку подушкою. Також дізнаємося, що в Голландії та Ірландії мають винищити корів нібито для збереження клімату. Водночас у Швейцарії впроваджується нова форма «їжі» з борошняних черв’яків, коників і цвіркунів; навіть ЄС це вже схвалив і абсурдно заявляє, що це вплине на клімат. Наддержавні програми НСП, використовуючи мас-медіа, роблять з людей вже повних дурнів. Щодо ковідового божевілля чеський лікар доктор медицини Й. Гнізділ заявляє, що: «Наступне коло вже тут», хоча «кількість випадків порушення здоров’я та раптової смерті після вакцинації зростає». Крім того, за останні роки світ заморили смартфони. Таким чином, молодь і діти присвячують кілька годин на день не тільки марноті, але прямо інструкціям до моральних збочень, злочинів та сатанізму. В жовтні у Ватикані має відбутися Синод про синодальність, який пропагує ЛГБТК та шлюби т.зв. квір-пар згідно з літургійними текстами бельгійських єпископів. Крім того, це духовне самогубство накликає прокляття не тільки на Католицьку Церкву.
Яка перспектива для людства, яке не хоче прийняти правду, і, хоча й сто разів обмануте, продовжує вірити брехні, яка веде його до самознищення: дочасного і вічного? Яке рішення для християн, які хочуть зберегти віру і спасти свою душу? Єдиним шляхом порятунку людини, родини та суспільства є правдиве покаяння та витривала молитва. Багато хто запитує: «Що нам молитися, як і коли? Ми не маємо часу!». Тому ми запитуємо: скільки часу християнин щодня витрачає на смартфони? А яка з цього користь для людської душі і спасіння? Не нульова, а мінусова.
Тут подаємо коротку програму під назвою «Домашня церква», основою якої є так звана «Свята година», щодня з 20:00 до 21:00.
Християнська духовність пов’язана з основними правдами віри та дотримуванням Божих заповідей. Це життя, яке щодня рахується з живим Богом, з реальністю боротьби з гріхом і духом брехні, та пам’ятає про вічність, смерть і Божий суд. Також йдеться про живе з’єднання з нашим Господом і Спасителем через Тайну хрещення. Святе Письмо каже: «Через хрещення ви були занурені до Христової смерті і отримали нове життя» (пор. Рим. 6,4). В даний час навіть не досить зберегти правовірне вчення, хоча й це є героїзмом. Сьогодні треба шукати особистого контакту з Богом, з якого християнин щодня черпає світло і силу, щоб залишитися вірним своєму Господу і Спасителю. Це також включає дотримання у своєму особистому житті Божих законів і Христових заповідей. Скромність, до якої нас закликає Євангеліє, надзвичайно актуальна. Вона є протилежністю до матеріалізму, тобто до поневолення речами і житейською гордістю. Сьогодні Бог шукає правдивих християн, щоб вони стали сіллю і світлом, новою закваскою, яка згодом може заквасити паралізовану Католицьку Церкву. Сьогодні поганська псевдодуховність всмоктується в духовний вакуум, створений споживацьким суспільством, переповненим духом цього світу. Ні в якому разі християнин не може замінювати молитву так званими східними медитаціями дзену та йоги чи іншими психотехніками і практиками Нью-Ейдж. Це було б духовним самогубством.
Святі стали святими насамперед через витривалу молитву, а це діє і сьогодні.

Рекомендуємо цю перевірену програму для домашньої церкви з 20:00 до 21:00:
Понеділок 20:00-21:00
5 хвилин визнаємо свої гріхи, після кожного короткого визнання промовимо: «Господи, помилуй!», а інші також скажуть: «Господи, помилуй!».
5 хвилин дякуємо Богові і кожен закінчує подяку словами: «Дякую Тобі, Господи», а інші також повторюють: «Дякую Тобі, Господи».
5 хвилин просимо і прохання закінчуємо словами: «Просимо Тебе, вислухай нас», а інші повторюють те саме.
15 хвилин співу
Близько 25 хвилин молитва на Вервиці.
Година завершується молитовною зупинкою, а о 21:00 вірні приймають благословення, яке уділяють єпископи і священники.

Вівторок 20:00-21:00
Така ж програма

Середа 20:00-21:00
Близько півгодини «Молитва єдності та сили» згідно з Мр. 11,23 (див. https://vkpatriarhat.org/vvp-cherez-koho-boh-vyzvolyt/)
Молитва на Вервиці
На кінець молитовна зупинка і прийняття благословення.

Четвер 20:00-21:00
Розважання про Господні страждання і Хресна дорога (див. https://vkpatriarhat.org/wp-content/uploads/2022/04/ua-Khrystovi-strazhdannya.pdf)
На кінець молитовна зупинка і прийняття благословення.

П’ятниця 20:00-21:25
Один тиждень – розважання над 1, 2, 3, 4 словом з хреста
Другий тиждень – розважання над 3, 5, 6, 7 словом з хреста
(див. https://vkpatriarhat.org/category/svjatkyvannja-nedili/)

О 21:00 – молитовна зупинка і прийняття благословення, а далі продовжуються розважання.

Субота 20:00-21:20
Пророча молитва згідно з Єз. 37 (див. https://vkpatriarhat.org/prorocha-molytva/).
О 21:00 – молитовна зупинка і прийняття благословення, а далі продовжуються розважання.

Розпочинається святкування неділі:
Субота 21:20-22:20
Розважання про правди воскресіння – 1-ша година (див. https://vkpatriarhat.org/5-chastyn-sviatkuvannia-nedili-chastyna-i-kh/)

Неділя 5:00-7:00
Розважання про події воскресіння недільного ранку (див. https://vkpatriarhat.org/sviatkuvannia-nedili-chastyna-2/, https://vkpatriarhat.org/5-chastyn-sviatkuvannia-nedili-chastyna-iii/)
8:00-9:00
Розважання про прийняття Святого Духа (https://vkpatriarhat.org/sviatkuvannia-nedili-chastyna-4/)
Участь у Літургії
Хто не може бути присутнім на Літургії, може переживати Літургію духовно згідно з брошурою (див. https://vkpatriarhat.org/wp-content/uploads/2022/08/ua-Tainstvo-viry-Yevkharystiya.pdf)

Після обіду:
Зустріч 3-5 сімей, бажано окремо чоловіки і окремо жінки, приблизно 1-2 години.
Розважання про появу Ісуса учням з Емауса – 20 хвилин (див. https://vkpatriarhat.org/sviatkuvannia-nedili-chastyna-5/)
20:00-21:00
Розважання – Ісус з’являється апостолам без Томи, а потім апостолам з Томою (див. https://vkpatriarhat.org/sviatkuvannia-nedili-chastyna-5/, https://vkpatriarhat.org/poiava-v-halylei-p-iatystam-bratam/)
На кінець молитовна зупинка і прийняття благословення.

Це сучасна модель святкування дня Господнього, тобто дня Христового воскресіння і Зіслання Святого Духа. Тут намагаємося реалізувати ідею чотирьох основних принципів першої Церкви в Єрусалимі: 1) молитва; 2) апостольське вчення; 3) Літургія; 4) братня спільнота (див. Ді. 2,42).

Для домашньої Церкви також рекомендуємо щоденні молитовні зупинки на 3-5 хвилин згідно зі старою церковною традицією в наступні години: при вставанні, о 9:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00 і перед сном. (див. https://vkpatriarhat.org/sim-molytovnykh-zupynok-protiahom-dnia/)
Про перших християн сказано, що вони збиралися в храмі та по домах (Ді. 5,42). Апостол Павло говорить про домашні церкви (1Кор. 16,19). Основою є родина, яка є малою церквою: батько, мати і діти. Щоб існували здорові стосунки між подругами, а також між дітьми та батьками, кожен має бути ведений до особистого відношення до Бога, тобто до внутрішньої молитви. Якщо сім’я разом не молиться, то стає своєрідним готелем, де у кожного є свій смартфон, свій власний світ, а ті, хто поруч, його не цікавлять, стосунки з Богом є нульові. Це є передумовою до розпаду сімʼї. На противагу цьому, здорова християнська родина – це жива клітина Церкви, яка має свій молитовний порядок.

Loading comments...