Orientovat se na národní zájmy - Vítězslav Pilmaier

10 months ago
49

"Kapitál je hyena, která potřebuje žrát. A čím je větší, tím potřebuje žrát víc." Říká Vít Pilmaier

Co je to neokolonialismus? Prognostický ústav do roku 2010? "Po roce 1990 u nás docházelo k tvrdé deindustrializaci. Přicházeli jsme o obory, ale někdy také o celá odvětví. Defacto nás podřídili pod sebe, ale na základě toho se dostáváme k tomu, že západ po nás chtěl jenom odbyt, aby se k nám prodávalo, ale jim vadili naše výrobní kapacity. Postupných 33 roků deinstrualizace a ničení struktury průmyslu, tak dnes jsme jaký stát? Dnes jsme dodavatelé surovin a polotovarů, takže veškerá přidaná hodnota se tvoří mimo naše území. Proto se nemůžeme divit, že Němci mějí přebytky ve státním rozpočtu, protože u nich se tvoří přidaná hodnotami," vysvětluje ekonom Ing. Vítězslav Pilmaier. Staňte se členem INOVACE REPUBLIKY a podpořte další natáčení

Proč se musíme zamyslet nad novou filozofií ekonomiky? Co je to neokolonialismus? proč docházelo k deinstruacizaci? Proč se přidaná hodnota tvoří mimo naše území? Jakou vydal Prognostický ústav prognózu? Jak dělal poradce prezidentovi Ghany? Jaké má zkušenosti z Ukrajiny? Jak prosazoval české zájmy v zahraničí? Jaké má zkušenosti ze zahraničního obchodu? Jaké má zkušenosti z minulého režimu? Jak srovnává EU a RVHP? Jak fungovala dohoda o vzájemné hospodářské pomoci v Evropě? Jak funguje rovnost v Evropě? Co nejvíce vadilo Varšavské smlouvě? Jaký vliv měl vojensko-politické zájmy? Co bylo součástí ideologického boje?

"Budeme se muset zamyslet celkově nad novou filozofií české ekonomiky a struktury ekonomiky. Znamená to, že bychom se měli opírat zejména o přirozené zdroje, přirozenou pracovní sílu, geografické rozložení státu a jeho umístění, a tak dále," říká v rozhovoru Ing. Vítězslav Pilmaier, který má praktické informace a zkušenosti k národnímu hospodářství.

Co nejvíce vadilo Varšavské smlouvě? Jaká byla hra o nás bez nás? "Co nejvíce vadilo Varšavské smlouvě v roce 1968, tak bylo otevírání vojenských hranic. Naše armáda byla zavázána postavit tři jaderné bunkry tzv. Javor 50, 51 a 52, kde měly být uskladněny jaderné hlavice. O tom se ani nevědělo. O tom nevěděl ani první tajemník Komunistické strany. V té době armáda nedodržovala harmonogram výstavby, ale na druhé straně za Šumavou, už byly jiné zbraně, takže tady bylo tzv. obnažení západního křídla Varšavské smlouvy, takže vše co se odehrálo byla nejen otázka ideologického boje, ale šlo primárně o vojensko politický význam," vysvětluje ve své odpovědí dění v roce 1968 Ing. Vítězslav Pilmaier.

Loading comments...