CBDC jegybanki állami kriptovaluta a digitális pénz centralizált Rothschild világvaluta

2 years ago
1.43K

https://youtu.be/OYcRhznAImU

Világ központi Bank és Világvaluta létrehozása – ez nagyjából azt jelenti, hogy tönkreteszik mindenki pénzét, vagyonát és bevezetnek egy digitális valutát, aminek értéke már attól függ, hogy mennyire felelsz meg a világuraknak. Ennek folyamata elindult az „inkább fizess kártyával, mert a készpénz terjeszti a betegséget”, használd a bank kártyádat bármikor ha vásárolsz, lock down lezárás, amikor csak a kártyád segítségével vásárolhatsz és futár viszi a terméket. Hyperinflációhoz juthatunk, amikor a jelenleg is gyors infláció még inkább felgyorsul. A forint jelentős romlásával ez a folyamat is elindult.

Világkormány létrehozása és központi irányítás az egész bolygón – ehhez nagy lépést jelentene, ha a magyar politikai vezetés egyetértőleg aláírná a WHO, vagyis az Egészségügyi Világszervezet nemzetállamoktól független kizárólagos jogát a következő járványok kezelésére vonatkozóan. Határidő május 1. Ha addig a WHO tagállamok két harmada aláírja, akkor a mindegyikre rákényszerítik a WHO irányítást akkor, amikor a WHO kihirdeti újra, hogy új járvány van. Az meg ugye nagyon gyorsan megy, hiszen kvázi hamis adatok és hamis propaganda alapján meg tudja tenni, akár az aláírás után néhány hónapon belül, mint új fajta világveszély.

https://orvosokatisztanlatasert.hu/mit-akar-az-ellenseg-mi-az-az-uj-vilagrend/

stabil állami kriptovaluta nem ösztönözné az embereket a pénz elköltésére, ami egy válságban rossz lehet. Erre megoldást jelenthet, hogy egyszerűen csak korlátozni kell a CBDC-számlán tartható pénzmennyiséget, ami megakadályozza a betétek bankrendszerből való nagymértékű menekülését.

A készpénz évei meg vannak számlálva, hamarosan váltanak a jegybankok
Egyre több szakértő véli úgy, hogy a fizikai fizetőeszközök, vagyis a készpénz napjai meg vannak számlálva. A digitális fizetési megoldások - köszönhetően a koronavírus-járványnak is - még általánosabbá váltak, de nem feltétlenül a bankkártyák jelentik a jövőt. Olyan kriptovaluták felé tart a világ, ahol a pénz különböző funkciói - mint hogy számlaegység, csereeszköz és megtakarítás -, teljesen szétválnak

"A Bitcoin fehér könyve hat héttel a Lehman-pillanat után, 2008. szeptember 15-én jelent meg, a bitcoin szoftver első verziója pedig 2009 januárjában. Tehát tökéletesen illeszkedett az akkori korszellemhez. Az az elképzelés, hogy pénzügyi tranzakciókat bonyolíthatunk anélkül, hogy megbízható közvetítőre - akár központi banki pénzre, akár egy olyan pénzintézetre, mint a sajátunk - támaszkodnánk. Abban az időben ugyanis a kormányokba és a hagyományos pénzügyi intézményekbe vetett bizalom nagyon alacsony volt.

Most persze a bitcoin, mint tudjuk, nem működött túl jól, és a tervezett célja, mint álnév nélküli csereeszköz, ehelyett tisztán spekulatív eszközzé vált" - magyarázta meg Prasad, hogy bár egyáltalán nem új fejlesztésekről van szó, miért is a kriptovaluták jelenthetik a jövőt.

Azért is lát most nagy lehetőséget akár a jegybankok által kibocsátott, akár a bitcoinhoz hasonló valódi tulajdonosi és fedezeti struktúra nélküli kriptók számára mert ismét egy válságidőszakban vagyunk, valamint olyanok a külső körülmények a koronavírus-járvány, valamint a pénzügyi problémák, a magas infláció miatt, amikor az általános elégedetlenség elhagyná a bankokat és a kormányokat, amelyeket a közvélemény a bizonytalanság forrásának lát sokszor.

https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/kepszpenz-digitalis-fizetes-fiat-cbdc-kripto-citigroup-eswar-prasad-the-future-of-money.743929.html

A hét elején bombaként robbant a hír, ami szerint Linus Torvalds - aki eddig leginkább csak a Linux atyjaként ismert az informatika világa - beismert: ő alkotta meg a leghíresebb kriptovalutát, a Bitcoin-t is. Az információ alapjául az oldalak egy, a Linux központi kódtárjába frissen felvitt módosítást hoznak, amiben Torvalds szemlátomást világgá kürtöli: ő Satoshi Nakamoto, a Bitcoin mindeddig csak álnevén ismert kitalálója.

https://pcforum.hu/hirek/24288/beismerte-linus-torvalds-o-talalta-ki-a-bitcoin-t-is-a-linux-mellett

Több központi bank és a Bank of International Settlement is fejlesztett prototípusokat egy közös digitális pénzküldő platformhoz, amely az ígéret szerint jelentősen növelné a határon átnyúló fizetések hatékonyságát.

A PROJEKTBEN A MAGYAR NEMZETI BANK IS RÉSZT VETT.

A Project Dunbar kódnevű platform-fejlesztés lehetővé teszi, hogy a pénzintézetek tranzakciókat folytassanak virtuális jegybankpénzzel (CBDC) egymás közt egy megosztott platformon.

A kriptopénzek növekvő népszerűsége valós veszélyt jelent a meglévő monetáris rotschild rendszerekre, és időszerűvé teszi a határokon átlépő tranzakciókat érintő kihívásokat is.

https://www.portfolio.hu/bank/20220322/itt-az-uj-blokklanc-alapu-fizetesi-platform-amely-kiutheti-a-nyeregbol-a-kriptokat-534669

A CBDC zord valósága – így akar irányítani bennünket az állam?

Maajid Nawaz brit jogász és aktivista rávilágított a központi bankok digitális valutájának (CBDC) zord valóságára, miszerint a törvényhozók részben azért vonzódnak ennyire a CBDC gondolatához, mivel a pénz ezen formája által az emberek ellenőrizhetővé válnának.

„Bevezetik ezt a központi banki digitális valutának nevezett dolgot. – kezdte Nawaz – A fiat papírpénzt a bitcoin és a kriptovaluták versenytársaként digitális pénzzel akarják helyettesíteni. De ahelyett, hogy a decentralizáltságra törekednének, a pénz a kormány ellenőrzése alatt fog állni.”

Leegyszerűsítve a dolgot, az aktivista hozzátette:

„Ha megpróbálnál valamilyen egészségtelen húst vásárolni, az egyszerűen nem fog működni. Megcsapolod a kártyádat, de nem tudod megvenni, és helyette vegán ételt kell majd enned” – magyarázta.

Az elhangzott figyelmeztetés elsőre valóban összeesküvés-elméletnek tűnhet, a törvényhozók ugyanakkor maguk is elismerték, hogy igyekeznek körbe járni a lehetőségeiket. Sőt, tavaly júniusban Tom Mutton, a Bank of England egyik igazgatója nyíltan beszélt a felmerült problémáról:

„Ennek lehetnek társadalmilag hasznos eredményei, megakadályozva az olyan tevékenységeket, amelyek valamilyen módon károsnak minősíthetők. Ez ugyanakkor az emberek szabadságjogainak korlátozását is jelentheti” – jelentette ki Mutton.

Ez várhat ránk, ha a CBDC-t elfogadják?
A CBDC-k az állam számára megadja a lehetőséget, hogy egyszerűen mikromenedzselje az emberek életét, az ételfogyasztástól kezdve egészen odáig, hogy milyen helyekre utaznak, és milyen tevékenységekben vesznek részt. Nem is csoda egyébként, hogy Kína volt az első ország, amely az elmúlt évben úttörő szerepet vállalt a CBDC-k bevezetésében, és rávilágított arra, miért is van szükségünk bitcoinra.

Ugyan lehet némi szkepticizmussal gondolnunk a fentebb leírtakra és azzal kapcsolatban, hogy a nyugati kormányok a digitális eszközöket a hatalmuk kiszélesítésére használnák fel. De gondoljunk csak a kanadai kamionosok tiltakozása miatt bevetett intézkedésekre, ami egyáltalán nem azt sugallja, hogy az államok nem játszadoznak el az emberek irányításának gondolatával.

Jelenleg Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Kanada is dicséri a CBDC-k erényeit, de már a Magyar Nemzeti Bank is digitális formában hívná újra életre a takarékbélyegek világát. A szomorú igazság pedig, hogy nem csak Nawaz az egyetlen kommentátor, aki a technológia következményeire mutat rá, hiszen egyre több ember van tisztában a megvalósuló problémával. Az viszont biztos: a CBDC disztópia még várat magára, a legnagyobb védelmi vonal pedig továbbra is a decentralizált kriptovaluta.

https://www.bitcoinbazis.hu/a-cbdc-zord-valosaga-igy-akar-iranyitani-bennunket-az-allam/

BIS szerint a központi bankoknak számlaalapú CBDC-ket kell kialakítaniuk, amelyek interfészbe kerülnek a már meglévő digitális identitás-infrastruktúrákkal, például adónyilvántartásokkal, ingatlannyilvántartásokkal és oktatási bizonyítványokkal.

A fiókalapú CBDC-k a kapcsolódó digitális azonosító rendszerekkel azt jelentik, hogy valószínűleg szükség lesz egy dedikált entitásra, amelynek feladata a személyazonosság ellenőrzése és a felhasználói adatok védelme.

Instead, the BIS said central banks should design account-based CBDCs that interface with already existing digital identity infrastructures such as tax records, property registries, and education certificates, among others.

Account-based CBDCs with associated digital identity systems mean there will likely be a need for a dedicated entity tasked with identity verification and user data protection.

https://cointelegraph.com/news/bis-optimistic-about-central-bank-digital-currencies

A Coinbase ezentúl azt várja el a felsorolt államokban élő ügyfeleitől, hogy fiókjukról való kiutalás esetén kötelezően adják meg a címzett adatait. Többek között a nevét, a lakcímét és néhány esetben még további kiegészítő információkat a kilétére vonatkozóan. Az utasítás áprilisban fog teljes egészében érvénybe lépni.

A Coinbase kriptovaluta csereplatform újonnan egészen szokatlan elvárásokat támasztott a kanadai, a japán és a szingapúri felhasználói felé. A napokban értesültek arról a szóban forgó országok állampolgárai, hogy ezentúl a kriptotőzsde hatványozottan több információt igényel majd lebonyolítandó kriptotranzakcióikkal kapcsolatban. A hír érthető módon nagy felháborodást váltott ki a kriptovilág szereplőiből, akik úgy vélik, hogy személyi szabadságukon esett csorba.

https://www.bitcoinbazis.hu/a-coinbase-keresztbe-tett-sajat-ugyfeleinek-abszolut-kontroll-a-lathataron/

A CBDC egy hagyományos fiat valuta (például az amerikai dollár vagy az euró) digitális változata, amelyet egy központi bank bocsát ki. Tervezésüknél fogva centralizáltak, míg a kriptovaluták, például a Bitcoin és az Ethereum decentralizáltak.

CBDC = Szabadság korlátozása

A kormányok világszerte a CBDC-k kutatásának vagy megvalósításának különböző szakaszaiban vannak. A Bahamák 2020-ban kiadták hazai valutájuk digitális változatát, Kína pedig gyorsan halad előre digitális jüanjával.

Snowden korábban töbször is bírálta a CBDC-ket, és “kriptofasiszta valutáknak” nevezte őket, amelyek “véletlenül [megsemmisíthetik] minden bérmunkás megtakarításait”.

https://www.bitcoinbazis.hu/snowden-a-kacsamesekkel-illusztralta-mi-var-rank-a-jovoben/

Rothschild központi banki digitális valuta (CBDC)

Mi is az a CBDC?

A központi banki digitális valuták a közelmúltban váltak a pénzügyi szféra egyik legtöbbször emlegetett témájává. A kriptovaluták rendkívül volatilisek és nem rendelkeznek a kormányzatok támogatásával. A CBDC-k leküzdik ezeket az akadályokat, miközben ugyanazt a technológiát használják, mint a kriptovaluták.

A CBDC-ket általában blokklánc technológia hajtja. Egy blokkláncon végrehajtott tranzakcióhoz nincs szükség a felek közti közvetítőre az átutalás lebonyolításához, ezért a felhasználók valós idejű feldolgozást és könnyű hozzáférhetőséget kapnak cserébe.

Jelenleg 15 ország jelentette teszteléseit saját CBDC-jüket érintően, például Kína és Svédosrszág A polgárok egy elektronikus pénztárcát használva férnek hozzá digitális valutáikhoz. Míg a hitelkártya használata díjakat von maga után, addig a CBDC-k sem a fogyasztók, sem a kereskedők számára nem teszik kötelezővé különböző díjak kifizetését.

Amennyiben egy ország CBDC-t bocsát ki, a kormánya azt törvényes fizetőeszköznek tekinti, akárcsak a fiat valutákat, mind a CBDC-t, mind a fizikai készpénzt jogilag elismert fizetési formának tekinti, és a központi bankkal vagy a kormánnyal szembeni követelésként működik.

A kormányok válasza a kriptovalutákra
A kriptovaluták egyre növekvő népszerűségével az államaónak is egyre nagyobb félelme keletkezik amiatt, hogy elveszíti a péz feletti szabályozói szerepét.

A CBDC-kkel a kormányok arra keresnek módot, hogy a polgárok számára az állam által szabályozott és ellenőrzött, adóköteles és jogi kötelezettségekkel terhelt, digitális valutát biztosítsanak Ám ennek is megvan a maga veszélye. Mivel az állam túl nagy befolyással rendelkezik a kiadások felett, és visszaél ezzel a hatalommal a gazdasági recesszió idején, hogy az adósság kezelése nélkül ösztönözze a növekedést, akkor az infláció azonnali kockázatot jelent. Az olyan országok, mint Venezuela vagy Argentína, melyekre a hiperinfláció és az elképesztő szegénységi ráta a jellemző, jó példák az ellenőrizetlen kormányzati kiadások következményeire.

Másodszor, minél több tranzakciót bonyolítanak le a CBDC-ken keresztül, annál kevesebb pénz áll majd a magán pénzügyi rendszer rendelkezésére, hogy hitelezzen az embereknek és a vállalkozásoknak. Ennek elkerülése érdekében a központi banknak kellene irányítania a hitelrendszert, és ő maga adna hiteleket a vállalatoknak, ami hosszú távon korrupcióhoz vezetne.

Viszont ha nincs központi hely, ahol a pénzt tárolják és kezeljék, a vállalkozások és az emberek könnyen fizethetnek a feketepiacon az árukért, vagy elmulaszthatják az adók megfizetését. A CBDC-k lehetővé tennék a be- és kiáramlás ellenőrzését és a pénzmosás nyomon követését egyaránt.

A magánélet veszélyben lehet

A legnagyobb probléma mégis a magánéletünk fenyegetettségét jelenti. Mivel tevékeynségeink nagyrészét pénzmozgás kíséri, az állam nyomon követheti minden lépésünket kezdve attól, hogy mit vásárolunk addig, hogy hová utazunk. Erre egy példa lehet Kína esete, ahol a hatóságok egyre több modern technológiát használnak fel, hogy felügyeljék lakosaik mindennapi viselkedését. Mi persze nem sezretnénk egy totalitárius államban élni, ahogy azt Orwell leírta könyvében.

A központi bank digitális valutája teljesen átlátható tranzakciókat jelent, így megeshet olyan, hogy az állampolgárok magánadatai nyilvánosságra kerülnének. Erre egy megoldás lehet, hogy számlaalapú tranzakciók helyett érméket használnak, ami annyit jelent, hogy a CBDC érme tárolja az átutalás adatait, nem pedig a felhasználók számlái. Az adatvédelem egy kriptográfiai technikával érhető el, amelyet blind signatures-nek neveznek. Mielőtt a felhasználó kapcsolatba lépne a központi bankkal a digitálisan aláírt érme megszerzése érdekében, az érme száma el van rejtve a bank elől egészen az aláírás kéréséig.

https://www.bitcoinbazis.hu/hogyan-valtoztatnak-meg-az-eletunket-a-cbdc-k-bevezetese/

Loading comments...