Tüntetés a Covid diktatúra ellen

2 years ago
119

A német kormány hivatalos adatai szerint a teljesen beoltottaknál 2022. január végére kialakul a szerzett immunhiányos szindróma.

https://civilekatisztanlatasert.hu/a-nemet-kormany-hivatalos-adatai-szerint-a-teljesen-beoltottaknal-2022-januar-vegere-kialakul-a-szerzett-immunhianyos-szindroma/

Úgy, mint Robert Koch Intézet
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Wochenbericht/Wochenbericht_2021-12-30.pdf

https://rumble.com/vjdmhb-a-vrussal-mentettk-meg-a-bankokat-szrnyi-lszl-jakab-istvn.html

A jegybanki állami kriptovaluta , a CBDC
Agustín Carstens, a BIS, a jegybankok központi bankja vezérigazgatója magától értetődő természetességgel adja elő, mennyire helytelen dolog az, hogy ők, a jegybankok jegybanjánál nem tudják, ki és mire használ , ezért szükséges teljes kontroll a jegybanki állami kriptovaluta használatával

stabil állami kriptovaluta nem ösztönözné az embereket a pénz elköltésére, ami egy válságban rossz lehet. Erre megoldást jelenthet, hogy egyszerűen csak korlátozni kell a CBDC-számlán tartható pénzmennyiséget, ami megakadályozza a betétek bankrendszerből való nagymértékű menekülését.

A készpénz évei meg vannak számlálva, hamarosan váltanak a jegybankok
Egyre több szakértő véli úgy, hogy a fizikai fizetőeszközök, vagyis a készpénz napjai meg vannak számlálva. A digitális fizetési megoldások - köszönhetően a koronavírus-járványnak is - még általánosabbá váltak, de nem feltétlenül a bankkártyák jelentik a jövőt. Olyan kriptovaluták felé tart a világ, ahol a pénz különböző funkciói - mint hogy számlaegység, csereeszköz és megtakarítás -, teljesen szétválnak

"A Bitcoin fehér könyve hat héttel a Lehman-pillanat után, 2008. szeptember 15-én jelent meg, a bitcoin szoftver első verziója pedig 2009 januárjában. Tehát tökéletesen illeszkedett az akkori korszellemhez. Az az elképzelés, hogy pénzügyi tranzakciókat bonyolíthatunk anélkül, hogy megbízható közvetítőre - akár központi banki pénzre, akár egy olyan pénzintézetre, mint a sajátunk - támaszkodnánk. Abban az időben ugyanis a kormányokba és a hagyományos pénzügyi intézményekbe vetett bizalom nagyon alacsony volt.

Most persze a bitcoin, mint tudjuk, nem működött túl jól, és a tervezett célja, mint álnév nélküli csereeszköz, ehelyett tisztán spekulatív eszközzé vált" - magyarázta meg Prasad, hogy bár egyáltalán nem új fejlesztésekről van szó, miért is a kriptovaluták jelenthetik a jövőt.

Azért is lát most nagy lehetőséget akár a jegybankok által kibocsátott, akár a bitcoinhoz hasonló valódi tulajdonosi és fedezeti struktúra nélküli kriptók számára mert ismét egy válságidőszakban vagyunk, valamint olyanok a külső körülmények a koronavírus-járvány, valamint a pénzügyi problémák, a magas infláció miatt, amikor az általános elégedetlenség elhagyná a bankokat és a kormányokat, amelyeket a közvélemény a bizonytalanság forrásának lát sokszor.

https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/kepszpenz-digitalis-fizetes-fiat-cbdc-kripto-citigroup-eswar-prasad-the-future-of-money.743929.html

A koronavírus-járvány digitalizációs kihívásai, és az egyre bővülő, de alulszabályozott kriptopiac felpörgették a digitális jegybankpénz bevezetésére irányuló projekteket. A jegybank által kibocsátott virtuális fizetőeszköz hasonló blokklánc-alapú rendszerre lenne felhúzva, mint a legnépszerűbb kriptopénzek, de a velük szemben stabilitást is ígérne. A jegybankok egyelőre láthatólag nem szeretnék felforgatni a kereskedelmi bankok működését a digitális jegybankpénzzel, mely akár a kereskedelmi bankok által teremtett számlapénz versenytársa is lehetne. A digitális jegybankpénz bevezetésében így azok az országok járnak az élen, ahol a hagyományos bankrendszer fejletlen és a kereskedelmi banki szolgáltatások nem bizonyultak elég inkluzívnak. Összegyűjtöttük, hogy mely országok jutottak eddig a legtovább a digitális jegybankpénz bevezetésében, valamint, hogy milyen érvek szólnak ellene és mellette.

Mi is az a CBDC vagy digitális jegybankpénz?
A digitális jegybankpénz (Central Bank Digital Currency – CBDC) egy jegybank által kibocsátott, dematerializált, digitális fizetőeszköz. Jelenleg a digitális fizetőeszközök kibocsátói a kereskedelmi bankok, a jegybank által közvetlenül kibocsátott pénzzel csak fizikai formában találkozhatunk.

A digitális jegybankpénzért a jegybank közvetlenül vállal felelősséget, nem szükséges például betétvédelemmel ellátni, mert az állam garantálja, kvázi kockázatmentes. Ez kicsit arra hasonlít, mintha a jegybank elektronikus számlát vezetne.

A technikai megvalósítás nagyon sokféle lehet, a legtöbb digitális jegybankpénz-terv szerint az CBDC-ket a bitcoin technológiai alapjain, blokkláncon bocsátanák ki, de különböző szinten központosított rendszerekről vannak elképzelések: részben zárt, részben elosztott hálózatokon tartanák ezeket nyilván.

A digitális jegybankpénz bevezetését már régóta fontolgatja számos ország jegybankja. A CBDC igazán nagy visszhangot a koronavírus-járvány kitörése alatt kapott, hiszen ekkor előtérbe kerültek a koncepció potenciális jótékony hatásai, többek között az érintésmentes gazdaság megvalósítása és a rendkívüli gazdaságélénkítő segélyek folyósításában miatt.

A járvány és a nyomában járó digitalizációs kényszer jelentős nyomással voltak a központi bankokra, ami nagyot lendített a már elindított projekteken. Nagy ösztönzést jelenthet a kriptopiac sosem látott felfutása is, amit a központi bankok szakértői a túlzott volatilitása miatt aggodalommal figyelnek. A dollárhoz kötött stablecoinokra hasonló kockázati tényezőként tekintenek, hiszen a kriptodollarizációnak nevezett folyamat eredményképp könnyen átvehetik egy ország hivatalos fizetőeszközének szerepét és a fedezeti politikájuk is ingatag lábakon áll.

A szabályozók emiatt döngölték a földbe korábban a Facebook Libra projektjét is. Amellett, hogy az ambiciózus projekt a világ összes valutájának a helyére szeretett volna lépni, a fedezeti koncepciója megijesztette a globális pénzügyi rendszer kapuőreit, akik leállították a kezdeményezést.

A KRIPTOPÉNZEK UGYANAKKOR IHLETŐI IS A CBDC-NEK: A DIGITÁLIS JEGYBANKPÉNZ FORMAILAG A STABLECOINOKRA HASONLÍT, HISZEN A JEGYBANK ÁLTAL KIBOCSÁTOTT KÉSZPÉNZ DIGITÁLIS VÁLTOZATÁRÓL VAN SZÓ, EMIATT ÉRTÉKÉBEN IS MEGEGYEZIK VELE.

A jegybankok szerint a bitcoin ihlette a kutatásaikat egy alternatív elszámolási rendszer megvalósítására.

A bitcoin és az általa ihletett kriptovaluták elosztott főkönyvi rendszeren működnek, amelynek lényege a decentralizáció, azaz a fizetőeszköz használata nem igényel központi elszámolási intézményeket, ezzel feleslegessé téve a jegybankot és kereskedelmi bankokat. Ez egy olyan párhuzamos fizetési-pénzügyi rendszert eredményezhet, amelyben nem jutna szerep sem a szabályozó szerepet betöltő jegybankoknak, sem a pénzteremtést ellátó kereskedelmi bankoknak. Erre azért elég kicsi az esély, tekintve, hogy a volatilitásuk miatt alkalmatlanok lennének arra, hogy fizetőeszközként funkcionáljanak. A mögöttes technológia tetszik a jegybankoknak, akik hasonló, blokklánc-alapú elszámolási rendszerben kezdtek el gondolkodni. Természetesen azzal a jelentős különbséggel, hogy a CBDC esetében az elszámolási rendszert maga a jegybank tartaná kézben.

A CBDC-nek két fajtája létezik:

wholesale CBDC: ezt tulajdonképpen bankközi digitális jegybankpénz, amelynek a felhasználói a kereskedelmi bankok, a rendszer lényege, hogy felgyorsítja és automatizálja a határon átlépő tranzakciókat
retail CBDC: magánszemélyek és vállalkozások használják, a jegybankok által kibocsátott készpénz digitális kiadásának transzfereit jelenti. Ez kiküszöbölné a közvetítők jelentette kockázatot, és nem fordulhatna elő az, ami a kereskedelmi bankok esetében reális veszély, hogy egy esetleges bankpánik esetén a hitelintézetek nem tudják visszafizetni a betéteseknek a pénzüket.

https://www.portfolio.hu/bank/20211223/itt-a-fegyver-amivel-a-vilag-jegybankjai-odavagnanak-a-kriptopenzeknek-es-a-szegenysegnek-is-mutatjuk-hol-tartanak-516812

A kriptó destabilizálhatja a dollárt

https://www.kriptoworld.hu/a-kripto-destabilizalhatja-a-dollart/

A jegybanki állami kriptovaluta , a CBDC
Agustín Carstens, a BIS, a jegybankok központi bankja vezérigazgatója magától értetődő természetességgel adja elő, mennyire helytelen dolog az, hogy ők, a jegybankok jegybanjánál nem tudják, ki és mire használ , ezért szükséges teljes kontroll a jegybanki állami kriptovaluta használatával

https://www.bitchute.com/video/Ad7xajDvvSZ4/

A Google Search teljeskörű cenzúra alatt működik

Egy ismert amerikai podcast szerint ugyanis kiderült, hogy a Google ‘elrejti a felhasználók elől’ a valós információt.

Ez lehet sokakat már nem lep meg, mert valójában már sok éve ismert tény, de a koronavírus-járvány idején vált különösen nyilvánvalóvá és súlyossá.

Valójában a Google cenzúrája annyira felerősödött, hogy manapság a haladó internetezők elsősorban a cenzúra jelenlegi mértékének figyelésére használják a Google-t, nem pedig arra, hogy keressenek bármit is. Dr. Robert Epstein amerikai kutató keresőmotor-manipulációs effektusnak (SEME Search Engine Manipulation Effect) nevezte ezt el.

a szofisztikált nyugati internetfelhasználóknak vagy az orosz Yandexre kell hagyatkozniuk, vagy végre létre kell hozniuk egy független, valódi és cenzúrázatlan keresésőmotort.

A DuckDuckGo, a Yahoo, a Qwant, az Ecosia, a Swisscows, a MetaGer és más keresőmotorok elsősorban a Microsoft Bing-re támaszkodnak, bár néhányan más kontextuális forrásokat vagy fontos adatvédelmi funkciókat is hozzáadnak. De a legtöbb keresésnél egyszerűen Bing-eredményeket adnak.

https://www.bitcoinbazis.hu/a-google-search-teljeskoru-cenzura-alatt-mukodik/

2021 júniusában a független böngészőfejlesztő, a Brave elindította saját keresőjét, a Brave Search beta verzióját https://search.brave.com/ , amely saját keresőindexet készít és használ. Ha sikerül a projekt, akkor a Brave Search a Google Search és a Microsoft Bing első valódi, nem orosz alternatívája lehet.

Eredeti videó ha nincs törölve

https://youtu.be/NS54Ncuj0Rs

Loading 1 comment...