Premium Only Content

Mikael Nordfors om att rädda folk ifrån covid-biovapnet med Linus Noremalm och Ingemar Ljungkvist
Mikael Nordfors försöker skapa nätverk för att lära läkare hur man behandlar vaccinskador. Nordfors har verkligen kämpat hårt emot grupptänk och blivit hårt angripen för att han botat "obotligt sjuka" patienter.
En kommentar:
Nordfors nämner "psykopater" lite slarvigt. Jag föredrar termen "sociopater" i betydelsen någon som inte förstår mänskliga känslor och inte har emotionell kontakt med andra, och detta är t ex personer som utan att tveka skulle döda 100 oskyldiga för att rädda 1000 andra om de gillar människor. Sociopater kan vara riktigt hemska mördarrobotar, men kan vara fredliga kufar också.
Det Nordfors menade med "psykopater" var mest sårbara narcissister som mycket väl, alltför väl, förstår andra människors känslor och utnyttjar dem för att få status och makt över dem, och de inte bara struntar i att barn vaccineras ihjäl, utan de får en kick av det. Mindre svårt sjuka narcissister är bara så fega fjantar att de inte vågar säga emot narrativet och de är så rädda för att ha fel eller bli hånade att de aldrig kan lära om.
En tänkbar hypotes t ex: En sociopat som Bill Gates har blivit lurat att han kan döda lite barn för att rädda fler, och han har lurats att tro att han vet bättre hur man styr samhällen bara för att andra personer tjänat en massa pengar åt honom. Men han förstod inte ens att hans egen fula fru föraktade honom, så han har bara anställt manipulativa narcissister som bara får självkänsla av att slicka uppåt och skita nedåt, så parasiterna som leder hans "välgörenhetsorganisationer" gynnar organisationerna som tjänar pengar åt dem, och sedan sitter Bill Gates som en frontfigur och har ingen aning om vad som händer långt ner i organisationen förutom att han blir rikare och kan "ge bort" mer pengar utan att förstå vad som händer.
Min terminologi skapar en bättre förståelse för hur man ska hanterar dessa människor olika.
Terminologin å sido, så har Nordfors helt rätt och fortsätter med precis vad vi lär oss varje dag: Det går inte att ge dessa sadister och tyranner något, för de tänker bara ta och förstöra mer, mer och mer.
-
24:09
Henrik Wallin svenska
3 days agoPutin och judar. Venezuela och The Fed. Censurerade inlägg. Sting-operationer. Parasit-cancer. Träer
232 -
4:00:42
Badlands Media
11 hours agoThe Narrative Ep. 35: Codex of Truth
87.9K42 -
3:55:56
Due Dissidence
14 hours agoSchmuley TRASHES Shapiro, Maxwell Sings For Pardon, Uhuru Doc Preview - Live From St. Louis!
44.3K43 -
LIVE
Lofi Girl
2 years agolofi hip hop radio 📚 - beats to relax/study to
408 watching -
2:23:21
PandaSub2000
5 days agoMadison VR (Part 4) | PSVR 2000 (Original Live Version)
23.7K2 -
2:34:32
Badlands Media
5 days agoCODEX 9/11
303K257 -
1:53:43
Nerdrotic
9 hours ago $0.32 earnedMysteries of 3I/ATLAS | Forbidden Frontier #113
58.4K5 -
2:04:21
vivafrei
1 day agoEp. 278: D.C. Peace Wave! Big Tish & Nipple Judge SPANKED! "Maryland Man" Trafficker FREE & MORE?
109K131 -
3:02:42
Damysus Gaming
5 hours agoBorderlands 3 - Part 8 - FL4K Time | Children of the Vault be Warned!
25.4K -
1:30:28
Patriots With Grit
8 hours agoWhat You Should Know About Harmful Vaccine Ingredients And What To Say To Your Doctor, Pediatrician, Health Department or School When They Pressure You, Your Kids Or Your Family Members | Dr. Bryan Ardis, D.C.
20.7K8