Kuidas ära tunda vaktsiinikahjustust?

2 years ago
70

Kui väikelaps pärast vaktsineerimist tundide kaupa kriiskavalt ja lohutamatult nutab, ei hoia enam silmsidet, lakkab naeratamast või kaotab tekkima hakanud kõne - ütleb arst murelikule lapsevanemale, et “see kõik on normaalne” ja “vaktsiinidega siin küll mingit seost pole, see on kokkusattumus”.

Kui küsida sellelt arstilt hiljem, kui palju vaktsiinide kõrvaltoimeid ta oma praksises on näinud, on vastuseks “vahel süstekoha punetus ja kerge palavik, rohkem küll midagi pole olnud”.

Eestis ei ole kombeks vaktsiinide kõrvalmõjusid registreerida ja arstid ei tunne ära reaktsioone, mis on tingitud vaktsiinist. Kuid vanemad, kes veedavad 24/7 oma lapsega, märkavad ja teavad. Et eneses mitte kahtlema hakata, võib last filmida enne ja pärast vaktsiinide saamist. Jälgida silmsidet, aktiivsust, reageerimist häälele, kõndimise ja kõne arengut jne.

Küsimuste esitamine ei tee kedagi vaktsiinivastaseks, vaid teadlikumaks oma lapse tervisest.

Eraldi vaktsiinide kõrvaltoimete registrit Eestis ei ole, kuid vaktsiinireaktsioone saab ja tuleb registreerida ravimite kõrvaltoimete registrisse Ravimiameti lehel:
https://www.ravimiamet.ee/patsiendi-korvaltoime-teatis

Loading comments...