Premium Only Content

Skogpod 14. november: Vi har beveget oss inn i et helt nytt territorium
En serie hendelser den senere tid viser at vi har krysset noen grenser og befinner oss i et helt nytt territorium. Helliggjørelsen av terroristen Rustam er et tegn på bevegelser i «undergrunnen». Muslimer godtar ikke at en vantro dreper en muslim. De ser bort fra kniven og «ser» på ham som forsvarsløs overfor et væpnet politi. Angriperen blir offer.
Dette er en klassisk øvelse blant muslimer og aggresjonen bygger seg opp mot politiet som våget å legge hånd på ham. Argumentasjon er umulig.
Det som er nytt er at de våger å git uttrykk for dette ved høylys dag i et område av Oslo som fremdeles må betegnes som norsk. Grunnen er at de har med seg et antall norske kvinner og at mediene støtter dem. Særlig VG har vært mikrofonstativ for «vennen». VG vet hvilke følelser de fyrer opp under.
Dette skjer bare en måned etter Kongsberg. Ingen av de to tilfellene handler om terror, ifølge politiet. De har sine egne definisjoner. Den som måtte være uenig, risikerer å bli mistenkeliggjort. Av politiet. Så ko-ko er offentligheten blitt.
I Danmark har aktivister på venstrefløyen i flere tiår drevet klappjakt på politiske motstandere. Først får de nazistemplet, deretter kommer voldsmenn og ødelegger biler eller hus. Mediene og politikerne trekker på skuldrene. Det er ikke vanskelig å finne de skyldige, for noen av voldsmennene går inn i Enhedslisten, SF og Radikale Venstres partiorganisasjon.
Kim Møller forteller om Søren Lerche som er kandidat ved kommunevalget for SF i Hillerød. Han utga i 2015 boken Autonom. Pusher. Mentor. Lerche drev storomsetning av narkotika, samtidig som han ledet et «tæskehold», som bruke vold mot politiske motstandere. Nå er blitt voksen og ønsker å gjøre en karriere inn i de etablertes verden. Fortiden utgjør ingen hindring. Han ønskes velkommen med åpne armer.
Er det mulig å forestille seg noe lignende for en fra høyresiden?
I stedet for helt normale kandidater for Nye Borgerlige og Dansk Folkeparti tilgriset bilder og plakater. En del kandidater har også opplevd fysisk intimidering av unge menn fra Midtøsten.
Venstresiden og mediene har det helt fint med det. Høyrefløyen skal holdes i age.
-
1:06:08
Document.no
2 days agoYoungstorget i Allahs navn – et varsko for Norge? | Dagsorden 24. juni
8021 -
LIVE
Dr Disrespect
2 hours ago🔴LIVE - DR DISRESPECT - TOP 10 HOTTEST DEMOS OF 2025
1,874 watching -
LIVE
StoneMountain64
1 hour agoIt's Rocket League but with HUMANS. This should be a sport.
758 watching -
2:09:29
Tim Pool
3 hours agoEXPOSING Secret Government Tech, UFOs & TELEPORTATION | The Culture War with Tim Pool
218K74 -
2:03:06
The Charlie Kirk Show
2 hours agoDouble SCOTUS Victory + AMA | Mailman, Sen. Mullin | 6.27.25
38.3K10 -
The Big Migâ„¢
1 hour agoGlobal Finance Forum From Bullion To Borders We Cover It All
4.3K8 -
LIVE
Rebel News
1 hour agoGazan refugees to Canada, Canadian dies in ICE custody, Pro-Iran protests in Toronto | Rebel Roundup
410 watching -
35:23
Tudor Dixon
1 hour agoThe China Factor: What They’re Not Telling Us About 2020 with John Solomon | The Tudor Dixon Podcast
4.52K -
1:16:27
The White House
2 hours agoPresident Trump Holds a Press Briefing, June 27, 2025
25.7K43 -
1:20:51
Steven Crowder
5 hours agoBREAKING: Supreme Court Decision Hands Trump a Major W & Can Communism be a Good Thing
223K132