O čem se mlčí - Marek Obrtel

2 years ago
49.9K

Stanislav Novotný se ptá Marka Obrtela proč činitelé hovoří hlavně o očkování, ale vůbec neakcentují léčbu covidových případů

Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
Dobrý den, Vážení diváci! Vítám Vás při sledování dalšího dílu z cyklu O čem se mlčí. Proticovidová opatření postavila naše zdravotnictví před snad nejtěžší zkoušku v moderní historii. A opět různí prognostici, kteří páchnou korupcí jako odpad z parlamentu, přicházejí s apokalyptickou vizí dalších epidemických a pandemických vln. Jak jsme na takové pokračování ve zdravotnictví připraveni? Co například prevence, která byla od počátku silně podceněna? Nemocnice byly zavaleny těžkými covidovými případy, ale stranou byla odsunuta jiná, daleko závažnější onemocnění. Proč činitelé hovoří hlavně o očkování, ale vůbec neakcentují léčbu? To jsou otázky na vojenského lékaře a záchranáře Marka Obrtela. Marku, máš slovo.

Marek Obrtel (vojenský lékař - záchranář)
Když celá tzv. pandemie u nás začala, neměli jsme vlastní data, nemohli, neměli jsme se od čeho odrážet a z čeho vycházet. Takže jsme samozřejmě respektovali všechno, co nám bylo předhozeno cestou opatření, která se dělala jinde ve světě, zejména v Číně, v Itálii a podobně. Tak se taky chovalo celé zdravotnictví a od toho se odvíjel celý březen a duben roku 2020. Potom jsme už začali mít svá data, jsme se už začali orientovat v té problematice, přestalo nám to do sebe zapadat. Takže už jsme si kladli otázku, co se to kolem nás děje a proč? Proč se děje zrovna to, co nám bylo ukládáno, všechna opatření, všechny ty drsné lockdowny a další věci atd. Když, jak jsi řekl, byly těžce podceněny hlavně preventivní opatření.
Sám jsem začal zjišťovat na svých pacientech, kteří se na mě obrátili, vlastně mimo moji profesi. Opravdu jsme viděli tristní případy těžkých stavů, které jsme odváželi - řeknu to možná drsně - na umření do nemocnice. To byli zanedbaní pacienti z primární péče, kteří měli dostat v úvodu nějakou léčbu, kterou nedostali, a čekalo se, v uvozovkách, na to, až se jejich stav zhorší natolik, že už dojdou do tzv. respirační insuficience, když prostě nemůžou dýchat. Pak jsou napojování na ventilátory a na nich "úspěšně" umírají, což nebyla samozřejmě vina lékařů z jipek (JIP, jednotka intenzivní péče) a z ára (ARO, anesteziologické a resuscitační oddělení), kde se pacienti takzvaně léčili. Byla to bohužel vina právě primární sféry, která se o ně v začátku nepostarala. Pak se postupně začaly objevovat účinné léky, které byly schopny onemocnění zvládat v raných stadiích. Těch léků je mnoho, od isoprinosinu přes ivermektin přes hydrochlorochin a další. Byly potřeba léky na ředění krve, včasné podání antibiotik, je to celý komplex věcí, které se měly odehrát.
Omluvil bych to v březnu, v dubnu, kdy jsme opravdu nevěděli, ale potom už, musím říci, že to byla obrovská daň primární sféry zdravotnictví vůči pacientům, protože tohle jsme, jako zdravotnictví, zanedbali. Na svých pacientech, kteří přicházeli mimo, jsem viděl, že cesta tady je, skutečně účinná léčba. Musím se pochlubit tím, že z pacientů, které jsem měl možnost dostat v raných stadiích covidu do ruky a nějak se o ně začít starat - v souvislosti s protokoly, které vznikaly v zahraničí i doma - se žádný z nich na jipku, na áro nedostal, nikdo mi nezemřel.

Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
Marku, jsi také signatářem výzvy Torpédo 21. V Torpédu jste už velmi akčně rozeslali různá trestní oznámení vůči velkému množství osob, které se podílely na realizaci neadekvátních proticovidových opatření anebo je propagovaly. Prosím tě, vysvětli nám, co je to za iniciativu?

Marek Obrtel (vojenský lékař - záchranář)
Torpédo 21 je výsledkem jeden a a půl leté práce minitýmu, jehož vedoucím, tím nejaktivnějším, je Radek Pech. Nemůžu opomenout Davida Formánka, možná znáte z webových stránek Otevři svou mysl. Oni nasbírali neskutečné množství dat, které nějak utřídili. Celé je to výsledkem toho, o čem jsme mluvili dosud. To znamená těch neadekvátní opatření, kdy jsme se soustředili na léčbu těžce nemocných, ale často nevyléčitelných pacientů. Zanedbávali jsme prevenci, naprosto byla v úvodu potlačena potlačena léčba účinnými léky atd. Naznali jsme, že ze začátku mohla být nevědomost, ale postupně se už z toho stala určitě účelovost. A tady je potřeba vidět obrovský rozdíl třeba ve finanční stránce účinných léků, které fungují a které jsou v řádech deseti a sto korun, zatímco léky, které byly do republiky dovezeny jako remdesivir, bamlanivimab a další, byly v řádech desetitisíců a samozřejmě potom milionů v celkovém objemu. Nepoměr ve využívání těchto léků byl nehorázný.
Samozřejmě se lidem neříkalo taky všechno, to je právě další věc, že žili v těžké nevědomosti, ve strachu. Strach napáchal neuvěřitelné škody, zejména na starých lidech, kteří vyděšeně hleděli na obrazovky 24 hodin denně. Samozřejmě okamžitě spěchali rychle do vakcinačních center nechat se očkovat neznámou experimentální látkou, která nevíme, co přinese. Toto všechno je komplex věcí, ono toho je moře, daleko víc. To byl komplex věcí, kdy jsme naznali, že ty orgány, které měly konat, nekonaly, ač věděly, protože z Kulového blesku a z dalších iniciativ, které se problematikou zabývaly, k nim přicházely zcela jasné signály, že je potřeba tuto situaci řešit, že některé věci nesmějí dokonce dělat, protože to lidi poškozuje. Nereagoval nikdo, nereagoval ministr zdravotnictví, nereagoval SÚKL, nereagovala Česká lékařská komora, teda reagovala, ale naprosto neadekvátně, nebudu se radši, chtěl bych zůstat slušný... a další orgány. Takže jsme naznali, že už naplnili skutkovou podstatu mnoha trestných činů, včetně toho nejzávažnějšího, a to si myslíme, že je trestný čin bioterorismu proti vlastnímu obyvatelstvu.
Navíc se ukázalo, že virus zcela jistě není přírodní. To už dneska můžu odpřisáhnout. Není to můj názor, je to názor spousty odborníků z celého světa od Kanady po Austrálii, včetně našich odborníků, jako je paní doktorka Peková, pan profesor Turánek a další. Celý tento komplex věcí nás vedl k tomu, abychom nejen dali občanům výzvu Torpédo 21, kde je popsáno všechno naprosto podrobně a jasně, myslím, srozumitelně, ale na základě té výzvy bylo podáno trestní oznámení, které obdrželo 97 institucí, státních zastupitelství v naší zemi a 1235 státních zástupců, který to dostal každý jednotlivě, protože jsme nechtěli kompromitovat jednoho člověka, který by potom z toho měl asi těžkou hlavu. Řekli jsme si, pošleme to všem, uvidíme, co se stane. Teď se s tím potýkáme, oni si to zatím přehazují jako horký brambor a snaží se vše poslat do Prahy na na pražské státní zastupitelství. Odpovídáme, že kdybychom to chtěli dát jenom do Prahy, tak jsme to udělali a nemuseli jsme s tím obtěžovat, ale my chceme, aby se to řešilo plošně, protože je podle nás velká věc a stojí za to ji řešit. Budeme trvat na tom, aby nějaké řešení padlo.
Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
Moc děkuju za rozhovor. A s Vámi, milí diváci, se těším na další pokračování cyklu O čem se mlčí.

Loading comments...