Premium Only Content

Nyhetsveckan Special #22 – Svenska familjer splittras, med Christer Bigander
Varför släpper Sverige varje år in hundratusentals människor utan koppling till landet samtidigt som de medvetet splittrar svenska familjer? Christer Bigander och hans filippinska fru har tre barn tillsammans som alla är svenska medborgare, men frun vägras inresa till Sverige.
Och nyligen kunde vi läsa om Christalline Santos Larsson från Filippinerna som ska kastas ut ur Sverige trots att hon har två små barn här med sin svenske make. Nu anser Migrationsverket att barnen kan vara utan sin mamma i minst ett år medan Christalline ska åk hem till Filippinerna för att söka uppehållstillstånd.
I sitt utvisningsbeslut skrev Migrationsverket att ”statens intresse av att reglera invandringen i detta fall väger tyngre än ditt och Joel Larssons intresse av att utöva familjeliv i Sverige”. Är de helt enkelt rasistiska mot asiatiska kvinnor – eller hatar de svenska män?
Christalline ska utvisas från sina barn
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/kRQmJX/christalline-36-utvisas--trots-fem-ars-aktenskap-och-tva-sma-barn
-
55:50
Ingrid & Maria
17 days agoSå kan Sverige genomföra återvandring – Heimrs plan avslöjad!
8746 -
2:23
MaxwellsHouse.org
4 years ago $0.02 earnedSpecial Ed
226 -
0:55
djlockup
4 years ago702 Dubplate special
97 -
5:22
WMAR
4 years agoPlexaderm Valentine's Special
69 -
0:27
IndianaOhio
4 years agoPreston Tucker Special
52 -
0:39
bujotb
4 years agoSpecial Gift
110 -
1:16
Valanddidz
4 years agoWedding special
951 -
0:04
Electrezar
4 years agoSpecial Effects Test
264 -
10:17
PermaPasturesFarm
4 years agoJuly 4th Special
291 -
1:08
TexasHomesDuo
4 years agoSpecial Event
42