Current Ratio #96 Chat Control is terug!

1 month ago
78

In een van de eerste afleveringen van Current Ratio besprak Arno de verstrekkende gevolgen van Chat-Control. Deze wetgeving, gevormd onder leiding van Ursula von der Leyen, was controversieel genoeg om niet genoeg draagvlak voor te krijgen. Inmiddels ligt er een vernieuwde versie van het wetsvoorstel klaar, die niet alleen ingrijpender is, maar ook nog voldoende draagvlak krijgt binnen de Europese Unie!

Hoe is deze ommezwaai mogelijk gemaakt? De crux zit hem in de procedure van het aannemen van wetten binnen de EU. Hier is enkel een beduidende meerderheid voor nodig, en met de steun van Duitsland en Frankrijk is deze er. Het tegengeluid van Nederland heeft nu niet veel slagkracht meer. Het lijkt onethisch en daarbuiten ook onhaalbaar. Maar kunnen de lidstaten dit inzicht nog opdoen?

🌍 Onderwerpen:

President Javier Milei van Argentinië is het gelukt om belastingen succesvol te verlagen.
Duitsland heeft extra ruimte in hun begroting gevonden om nog meer geld te kunnen lenen.
De militaire tak van Boeing in de Verenigde Staten gaat staken, met gevolgen voor de Nederlandse luchtmach.
Het onethische en onhaalbare plan van Chat-Control is terug, en nog erger dan deze initieel was.

⏰ Timestamps:

00:00:00 Current Ratio #96
00:01:26 Succesvolle belastingverlaging
00:03:20 Duitsland leent zich scheel
00:05:49 Boeing gaat staken
00:07:52 Chat-Control is terug!

📝 Voetnoten:
Die had u nog niet: de Pulsmesser Wirtschaft. Nu wel.
https://www.dashboard-deutschland.de/wertpapiere_finanzen/finanzmaerkte

Het strengere wetsvoorstel voor Chat Control, van Deense makelij.
https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2025/07/2025-07-01_Council_Presidency_LEWP_CSA-R_Compromise-texts_10131.pdf

Bijna alle Nederlanders zijn voorstanders van Chat Control? Fake news, desinformatie!
https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https%3A%2F%2Fwww.patrick-breyer.de%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F10%2FResults-for_Europaeisches-Parlament_Monitoring-and-Chat-Control-All-countries.xlsx&wdOrigin=BROWSELINK

Loading 1 comment...