Premium Only Content

Dune 2 (3)
Diuna: Część druga to amerykańska epicka space opera z 2024 roku w reżyserii Denisa Villeneuve'a, który napisał scenariusz wspólnie z Jonem Spaihtsem. Kontynuacja Diuny (2021) jest drugą z dwuczęściowej adaptacji powieści Diuna z 1965 roku autorstwa Franka Herberta. Opowiada o Paulu Atrydzie, który jednoczy się z Fremenami z pustynnej planety Arrakis, aby toczyć wojnę z rodem Harkonnenów. Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Charlotte Rampling i Javier Bardem ponownie wcielają się w swoje role z pierwszego filmu, a do obsady dołączyli Austin Butler, Florence Pugh, Christopher Walken i Léa Seydoux.
Rozwój rozpoczął się po tym, jak Legendary Entertainment nabyło prawa filmowe i telewizyjne do serii Diuna w 2016 roku. Villeneuve objął stanowisko reżysera w 2017 roku, zamierzając nakręcić dwuczęściową adaptację powieści ze względu na jej złożoność. Kontrakty produkcyjne zostały zabezpieczone tylko na pierwszy film, zanim drugi film otrzymał zielone światło od Legendary w październiku 2021 roku, pod warunkiem sukcesu pierwszego. Zdjęcia do filmu kręcono w Budapeszcie, Włoszech, Jordanii i Abu Zabi między lipcem a grudniem 2022 roku.
Opóźniona z listopada 2023 roku premiera z powodu sporów pracowniczych w Hollywood w 2023 roku, Diuna: Część druga miała swoją premierę w Auditorio Nacional w Meksyku 6 lutego 2024 roku. Został wydany w Stanach Zjednoczonych 1 marca, zbierając pozytywne recenzje i zarobił 714 milionów dolarów na całym świecie, przewyższając swojego poprzednika i stając się siódmym najbardziej dochodowym filmem 2024 roku. Otrzymał liczne wyróżnienia, w tym został uznany za jeden z 10 najlepszych filmów 2024 roku przez Amerykański Instytut Filmowy. Otrzymał pięć nominacji na 97. ceremonii rozdania Oscarów (w tym za najlepszy film), zdobywając nagrody za najlepszy dźwięk i najlepsze efekty wizualne. Zdobył także dwie nagrody BAFTA za najlepszy dźwięk i najlepsze efekty specjalne, a także otrzymał dwie nominacje do 82. ceremonii rozdania Złotych Globów, w tym dla najlepszego filmu dramatycznego.
Diuna: Część trzecia, trzeci film częściowo oparty na powieści Herberta z 1969 roku Mesjasz Diuny, jest w produkcji i ma mieć premierę 18 grudnia 2026 roku.
Źródło: Wikipedia
-
LIVE
The Shannon Joy Show
2 hours agoFinal Betrayal: Trump’s FBI Director Kash Patel Declares Jeffrey Epstein WASN’T A Sex Trafficker.
470 watching -
LIVE
The Mel K Show
2 hours agoMORNINGS WITH MEL K - Who Benefits? Order Out of Chaos & the Hegelian Dialectic 9-17-25
836 watching -
24:23
Standpoint with Gabe Groisman
57 minutes agoUS DOJ's Leo Terrell Says “No University Is Prepared For The Crackdown That’s Coming…”
-
59:28
Grant Stinchfield
2 hours agoBombshell Audio Proves FBI Targeted Navarro for One Reason—Politics
7.18K5 -
LIVE
LFA TV
7 hours agoLFA TV ALL DAY STREAM - WEDNESDAY 9/17/25
3,803 watching -
1:02:21
VINCE
4 hours agoThe Left's Lawfare Onslaught REVEALED | Episode 127 - 09/17/25
216K253 -
59:53
The Rubin Report
2 hours agoCNN Reporter Humiliated as Question for Ted Cruz Blew Up in Her Face
68.5K29 -
1:31:19
Nikko Ortiz
3 hours agoLIVE - Alleged Charlie Kirk Assassin UPDATE
32.4K6 -
2:29:11
Benny Johnson
3 hours agoKash Patel Testifying LIVE Now on Charlie Kirk Murder, Assassin 'STAGED' Texts With Trans Boyfriend?
71.2K49 -
1:34:13
Caleb Hammer
5 hours agoThis Has Never Happened Before | Financial Audit
23.4K