Premium Only Content
Han ifrågasätter kvinnliga soldater och poliser
Våra politiker och myndigheter storsatsar på kvinnliga soldater och kvinnliga poliser – för ”jämställdhetens” skull, kan man förmoda. Men är det rätt väg att gå? I den här filmen intervjuar jag Erik J Olsson, som inte tycker det. Han varnar tvärtom för allvarliga konsekvenser, och förklarar varför. Erik är doktor och professor i teoretisk filosofi vid Lunds Universitet, och medförfattare till boken Den mjuka staten, som problematiserar det faktum att kvinnliga värderingar har blivit norm i Sverige medan manliga värderingar har trängts undan.
DENNA KANAL om politik tar upp den politiska korrektheten och det politiska vansinnet i Sverige – såsom massinvandringen, klimathysterin, identitetspolitiken och det västerländska självhatet. Jag som driver kanalen heter Pär Ström, och är oberoende dissident. Jag stöder sunt förnuft och konservatism, och bekämpar det som är politisk korrekt och destruktivt. Här publicerar jag mina videokrönikor, intervjuer och analyser. Kanalen finns på Youtube, X och Rumble.
KONTAKT
Du når mig på [email protected]. Tipsa gärna mig, Pär Ström, om tänkbara ämnen för videor.
STÖD GÄRNA MIN KANAL
Swish: 123 284 50 71, bankgiro: 5516-5419 (Atomer och bitar / Pär Ström), Paypal: [email protected]
PRENUMERERA PÅ MITT NYHETSBREV
Då får du extra information, och meddelande när jag laddar upp en ny film. Dessutom kan jag meddela vart jag tar vägen om min Youtube-kanal blir raderad. Anmäl dig här: http://eepurl.com/hPbkmf
-
18:45
Nu fan räcker det
27 days agoSå startar inbördeskrigen i Västeuropa, enligt professorn
120 -
8:25
Hollywood Exposed
11 hours agoRob Schneider DESTROYS De Niro After His Anti-Trump Meltdown
1257 -
1:43
GreenMan Studio
13 hours agoWEAK MEN W/Greenman Reports
693 -
LIVE
BEK TV
1 day agoTrent Loos in the Morning - 11/28/2025
124 watching -
20:39
Forrest Galante
11 hours agoCatching A Giant Crab For Food With Bare Hands
93.9K23 -
26:01
MetatronHistory
4 days agoThe REAL History of Pompeei
7.55K3 -
15:42
Nikko Ortiz
1 day agoPublic Freakouts Caught On Camera...
112K34 -
21:57
GritsGG
16 hours agoHigh Kill Quad Dub & Win Streaking! Most Winning CoD Player of All Time!
8.23K -
5:44
SpartakusLIVE
19 hours agoARC BOUNTY HUNTER #arcraiders
14.7K2 -
15:50
MetatronCore
2 days agoMy Statement on Charlie Kirk's Shooting
11.1K8