Polityka koloru khaki. Zastraszać obcych, aby bali się swoi! | Sąsiedzi

5 months ago
23

Prowadzący program „Sąsiedzi” Alieksiej Bieliajew i Edikas Jagelavičius rozmawiali z polskim dziennikarzem Maciejem Wiśniowskim o sytuacji politycznej w Polsce, gdzie w przededniu wyborów prezydenckich panuje napięta sytuacja.

Pomimo różnorodnych programów, głównych kandydatów łączy jedno – rusofobia. Ponadto poruszono kwestię migracji. Polskie społeczeństwo pod wpływem propagandy ma negatywny stosunek do migrantów ze Wschodu, a uchodźcy z Ukrainy, których liczba sięgnęła milionów, budzą wśród Polaków mieszane uczucia.
Poruszono także temat militaryzacji Polski i jej stosunków z Białorusią i Rosją. Polska aktywnie zwiększa swój potencjał militarny, co budzi niepokój w obliczu propozycji wycofania się z Konwencji Ottawskiej i rozpoczęcia zaminowania jej granic.

Dołączajcie do nas w mediach społecznościowych:

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC80DX-KNykc5cmqo-MoCixg
Facebook: https://www.facebook.com/radiobialorus
Telegram: https://t.me/radiobialorus
Rumble: https://rumble.com/c/MiedzynarodoweRadioBialorus
TikTok: https://www.tiktok.com/@radiobelarus?is_from_webapp=1&sender_device=pc
X (Twitter): https://twitter.com/Radio_Bialorus

Nasza strona internetowa: https://radiobelarus.by/pl

Loading 1 comment...