Premium Only Content

OSA 42 Olemattomaksi valehdeltu aliurakoitsija Jormanainen
VANGITTU TOTUUSSOTURI -ohjelmasarjan OSA 42 Olemattomaksi valehdeltu aliurakoitsija Jormanainen.
Dokumenttien tekijä Jaana Kavonius on poliittinen vanki Suomessa. Hän on juristi ja Totuuspuolueen johtaja.
Lisää todisteita sarjan videoihin löydät linkistä:
https://drive.proton.me/urls/YBD9YB0Z10#dTHOmqnFzFHR
Osa 42 sisältää lisää todisteet siitä, että Jani Jormanainen on LähiTapiolan aliurakoitsija. LP Vahinkosaneeraus Oy ja sen asianajaja toteuttivat prosessipetoksia valehtelemalla Mikael Walveen useiden kirjallisten tunnustusten ja laskujensa vastaisesti, että Jormanainen ei olisi aliurakoitsija. He valehtelivat, koska pakottavan kuluttajansuojalain ja auktorisointiehtojen perusteella LP Vahinkosaneeraus on korvausvastuussa aliurakoitsijastaan. He toteuttivat prosessipetosvalehtelua korvausvastuunsa estämiseksi.
LähiTapiola palkkasi asianajajat Jarmo Henrikssonin, Elisa Mäkisen, Juri Suveksen, LP Vahinkosaneerauksen työntekijät Mikael Walveen, Tero Laakson ja sen aliurakoitisijan Jani Jormanaisen korvauspetoksen toteuttamiseksi. LP Vahinkosaneeraus Oy:n ja Jormanaisen petoksia toteuttamaan he palkkasivat asianajajat Pontus Baarmanin ja Heikki Saksan. Korvauspetoksen rikoshyöty on 250.000 euroa laskutuspetoksilla ja laittomasti estettyinä Kavoniuksen korvauksina miljoonarikoshyöty.
LähiTapiolassa on vuosia toteutettu täysin törkeää rikollisuutta sekä asiakkaita että työntekijöitä kohtaan. Rikollisuutta toteutetaan tiettyjen samojen poliisien ja syyttäjien tutkinnantappojen avulla ja tiettyjen samojen virkamafian tuomarien kanssa etukäteen sovittujen järjestettyjen oikeudenkäyntiratkaisujen avulla, joissa todistelu estetään ja heidän kesken sovitaan varjovalmisteluissa.
ProtonDriven valtavasta Kavoniuksen keräämästä todistemateriaalista KOPLA 1-kansioista alakansioineen löytyvät LähiTapiolan, sen asianajajien, LP Vahinkosaneeraus Oy:n, sen aliurakoitsijan Jani Jormanaisen ja lääkäri Ranan Rimonin toiminnan tekojen todisteet. Kaikki rikokset on toteutettu tiettyjen samojen virkamafiaan kuuluvien poliisien., syyttäjien, tuomarien, asianajajien valvontalautakunnan ja verkoston muiden virkamiesten avulla virka-asemaa törkeisiin rikoksiin ja niiden valtavien rikoshyötyjen hankintaan väärinkäyttämällä.
Vangittu totuussoturi -dokumenttisarja sisältää 63 osaa. Jaksot sisältävät kaikkiaan todisteet
1) Kavoniuksen syyttömyydestä ja lavastuksen rikoksista
2) tutkinnantapporikollisuudesta
3) Suomessa rikoksia toteuttavasta virkamafiasta
4) virkamafian avulla rikoshyötyjä hankkivista petosverkostoista ja kultista
5) syyttömien lavastamisesta vankilaan Suomessa
6) koronarokotteilla toteutetusta rikollisuudesta, ylikuolleisuudesta
-
LIVE
TheSaltyCracker
2 hours agoAlex Jones Gets Screwed ReeEEStream 10-15-25
13,011 watching -
LIVE
SpartakusLIVE
1 hour agoLIVE from VACATION || #1 Greek God of a Streamer
362 watching -
LIVE
Alex Zedra
49 minutes agoLIVE! New Devour Map
186 watching -
LIVE
The Jimmy Dore Show
3 hours agoCIA Conducting COVERT OPS In Venezuela! Pam Bondi Pressures Facebook To Ban ICE-Monitoring Page!
7,563 watching -
LIVE
Geeks + Gamers
2 hours agoGeeks+Gamers Play- FALL GUYS
99 watching -
1:09:36
Glenn Greenwald
1 day agoTrump Escalates War Efforts Towards Venezuela; New Book Details Secret Horrors of Factory Farms | SYSTEM UPDATE #531
119K43 -
LIVE
VapinGamers
1 hour ago $0.01 earnedJump Space - Nothing But Space, Fighting, and Screaming - !rumbot !music
69 watching -
LIVE
Badlands Media
14 hours agoAltered State: Season 4, Episode 1
1,764 watching -
LIVE
MissesMaam
58 minutes agoVariety Games w/ Friends💚✨
62 watching -
53:05
The Mel K Show
3 hours agoLive Q&A From Planet Chaos with Mel K 10-15-25
43.4K4