Premium Only Content

OSA 48 Työnantajan myyrät Ketola ja Moilanen
VANGITTU TOTUUSSOTURI -ohjelmasarjan OSA 48 Työnantajan myyrät Ketola ja Moilanen
Dokumenttien tekijä Jaana Kavonius on poliittinen vanki Suomessa. Hän on juristi ja Totuuspuolueen johtaja.
Lisää todisteita sarjan videoihin löydät linkistä:
https://drive.proton.me/urls/YBD9YB0Z10#dTHOmqnFzFHR
Osa 48 sisältää todisteet Vakuutusväen liiton lakimiehen Jukka Moilasen ja LähiTapiolan pääluottamusmies Iiro Ketolan taustapelistä Kavoniuksen entisen työnantajan LähiTapiolan edustajien ja sen prosessipetostoimintaa toteuttavien asianajajien Jarmo Henrikssonin ja Elisa Mäkisen kanssa.
LähiTapiolan petoskopla hankki asioiden L 17/261, L 15/649 ja L 16/352 törkeillä petoksilla ja järjestetyillä oikeudenkäyntihäviöillä varjovalmisteluissa rikoksistaan sopimimalla 250.000 euron laskutuspetoshyödyt ja lisäksi miljoonien rikoshyödyt estämällä kaikkien vireille laitettujen oikeudenkäyntien pitämisen ja todistelun. Verkoston poliisit mm. Merja Laitinen, Kari Siivo, Jarmo Pitkämäki, Kimmo Halme ym. estivät verkoston kaikkien törkeiden rikosten tutkinnat rikosten ja rikoshyötyjen hankinnan mahdollistamiseksi. Moilanen, Ketola ja VVL:n liiga peruuttivat salaa liiton sitoumuksen laittomasti AA Henrikssonin ja LähiTapiolan koplan rikosten toteutusta varten. Sitä ennen Kavonius rikosten toteutusta varten hakattiin sairaalakuntoon ja uhattiin tappamisella.
ProtonDriven valtavasta Kavoniuksen keräämästä todistemateriaalista KOPLA 1-kansioista alakansioineen löytyvät LähiTapiolan, sen asianajajien, LP Vahinkosaneeraus Oy:n, sen aliurakoitsijan Jani Jormanaisen ja lääkäri Ranan Rimonin toiminnan tekojen todisteet. Kaikki rikokset on toteutettu tiettyjen samojen virkamafiaan kuuluvien poliisien., syyttäjien, tuomarien, asianajajien valvontalautakunnan ja verkoston muiden virkamiesten avulla virka-asemaa törkeisiin rikoksiin ja niiden valtavien rikoshyötyjen hankintaan väärinkäyttämällä.
Vangittu totuussoturi -dokumenttisarja sisältää 63 osaa. Jaksot sisältävät kaikkiaan todisteet
1) Kavoniuksen syyttömyydestä ja lavastuksen rikoksista
2) tutkinnantapporikollisuudesta
3) Suomessa rikoksia toteuttavasta virkamafiasta
4) virkamafian avulla rikoshyötyjä hankkivista petosverkostoista ja kultista
5) syyttömien lavastamisesta vankilaan Suomessa
6) koronarokotteilla toteutetusta rikollisuudesta, ylikuolleisuudesta
-
28:53
Afshin Rattansi's Going Underground
3 days agoTrump Has Surrounded Himself With Neocons AGAIN, War After War is Coming! (James Carden)
13.7K12 -
1:54:50
Badlands Media
10 hours agoDevolution Power Hour Ep. 398: Economic Warfare, Trump’s Strategy, and the Coming Reckoning
67.6K29 -
2:08:19
Inverted World Live
8 hours agoInvasion of the Lectern Guy | Ep. 124
48.5K4 -
2:54:29
TimcastIRL
8 hours agoDemocrats Declare STATE OF EMERGENCY Over ICE Raids, DHS ATTACKED, CIVIL WAR | Timcast IRL
245K143 -
2:37:25
TheSaltyCracker
8 hours agoAlex Jones Gets Screwed ReeEEStream 10-15-25
105K261 -
58:25
Man in America
12 hours agoPaper Silver IMPLODES: Experts Predict HUNDREDS PER OUNCE is Coming
45.6K25 -
5:13:06
Drew Hernandez
15 hours agoSENIOR ISRAELI OFFICIALS CLAIM GAZA WAR NOT OVER & ILLEGAL ALIENS COORDINATE ANOTHER ATTACK ON ICE?
39.8K13 -
5:34:51
SpartakusLIVE
7 hours agoLIVE from VACATION || #1 Greek God of a Streamer
43.6K3 -
4:01:06
Alex Zedra
6 hours agoLIVE! New Devour Map
41K1 -
2:20:45
Geeks + Gamers
8 hours agoGeeks+Gamers Play- FALL GUYS
34.3K1