Premium Only Content

Łukaszenka: “Groźna sytuacja w Niemczech, Francji, Polsce, Mołdawii, Gruzji! USA w gorączce!” CAŁOŚĆ
Prezydent Białorusi wziął udział w II Mińskiej Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa Euroazjatyckiego.
„Niestety, dziś na palcach jednej ręki można policzyć platformy do otwartej, konstruktywnej dyskusji ekspertów na temat bezpieczeństwa międzynarodowego. Bardzo potrzebujemy szczerej rozmowy i bezstronnej oceny bieżących wydarzeń" - powiedział Aleksander Łukaszenka.
Według niego, w dzisiejszym świecie zorganizowanie i przeprowadzenie takiej konferencji jest czymś wręcz niewiarygodnym. „Jeszcze bardziej potrzebne są skuteczne środki przeciwdziałania współczesnym wyzwaniom i zagrożeniom. Jeśli nie zjednoczymy się w tym względzie i nie opracujemy i nie wdrożymy tych środków, będą kłopoty” - jest przekonany szef państwa.
Prezydent zauważył, że pierwsza konferencja na temat bezpieczeństwa euroazjatyckiego, która odbyła się w Mińsku w 2023 r., zaskoczyła nawet sceptyków, którzy wątpili w możliwość zgromadzenia przedstawicieli zarówno Zachodu, jak i Wschodu w tak burzliwych czasach. Jego wynikiem był projekt Karty Różnorodności i Wielobiegunowości w XXI wieku, nad którym prace będą kontynuowane podczas obecnej konferencji.
„Dokument powinien przypieszyć procesy konsolidacji politycznej, gospodarczej i innej w celu zapewnienia bezpieczeństwa, stabilności strategicznej i stopniowego rozwoju naszych krajów i narodów. Postrzegamy ten dokument jako kompleksowy i wszechstronny, bez przywiązania do konkretnego regionu, aby ułatwić osiągnięcie konsensusu w dziedzinie bezpieczeństwa" - podkreślił szef państwa.
„Szalejąca „demokracja” doprowadziła do rozłamu w społeczeństwie obywatelskim o przerażająco dużych rozmiarach. Jesteśmy świadkami niebezpiecznej sytuacji w Niemczech, Francji, Polsce, Mołdawii, Gruzji i innych krajach. Sama Ameryka była w gorączce przez ostatnie dziesięć lat" - powiedział Aleksander Łukaszenka.
"Możemy być świadkami wewnętrznej wojny domowej w USA. Wszystko do tego idzie. I oni, szaleńcy, robią to własnymi rękami i wciąż udają, że porządkują nasz świat. Najpierw musicie zrobić porządek u siebie i zademonstrować to całej globalnej społeczności. Wtedy może posłuchamy czegoś z ust polityków Stanów Zjednoczonych. Ale to, co słyszymy teraz, jest okropne" - powiedział białoruski przywódca.
Teraz dla wszystkich jest oczywiste, że bezpieczeństwo nie może być utrzymywane tylko na jednym kontynencie, powiedział szef państwa. „Opowiadamy się za stworzeniem wspólnej przestrzeni zaufania i współpracy między Zachodem, pozostającym w mniejszości, a globalną większością - podkreślił białoruski przywódca. - Opowiadamy się za zjednoczeniem krajów nie przeciwko komukolwiek, ale w imię wspólnego celu, aby uniknąć śmiertelnego rozłamu cywilizacyjnego. Za wznowieniem prawdziwie równego, wzajemnie szanowanego i odpowiedzialnego dialogu".
„Bezpieczeństwo jest tylko jednym z ogniw w systemie uniwersalnych wartości. Ale to podstawa, bez której wszystko inne jest niemożliwe - podkreślił szef państwa. - Musimy oderwać się od uprzedzeń i stereotypów i rozpocząć staranne budowanie dialogu, krok po kroku, aby znaleźć punkty kontaktu i zbliżenia".
Aleksander Łukaszenka wezwał do myślenia nie tyle o teraźniejszości, co o przyszłości, w tym o losie następnych pokoleń, dzieci i wnuków. „Oni będą żyć po nas i bardzo ważne jest, co im zostawimy, jaki świat. Wszyscy potrzebujemy takiego świata, w którym chcemy żyć i rozwijać się. Świata, którego nie wstydzimy się przekazać przyszłym pokoleniom” - powiedział na zakończenie białoruski przywódca.
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
YouTube POL: https://www.youtube.com/channel/UC80DX-KNykc5cmqo-MoCixg
TikTok POL: https://www.tiktok.com/@radiobelarus?is_from_webapp=1&sender_device=pc
Facebook POL: https://www.facebook.com/radiobialorus
Facebook RUS: https://www.facebook.com/radiofrombelarus
Facebook ENG: https://www.facebook.com/radio.belarus
Instagram: https://www.instagram.com/radiobelarus/
Telegram: https://t.me/radiobialorus
Rumble: https://rumble.com/c/MiedzynarodoweRadioBialorus
Nasza strona internetowa:
https://radiobelarus.by/pl
-
8:31
Międzynarodowe Radio Białoruś
2 months agoŁukaszenka: “Dzisiaj to nie czołgi i nie BMP rozwiązują problemy, może nie rakiety – drony!!!”
351 -
2:05:30
Side Scrollers Podcast
17 hours agoEveryone Hates MrBeast + FBI Spends $140k on Pokemon + All Todays News | Side Scrollers Live
96.5K6 -
11:06
The Pascal Show
11 hours ago $0.46 earned'THEY'RE GETTING DEATH THREATS!' Jake Haro's Lawyer Breaks Silence On Emmanuel Haro's Disappearance!
4.67K -
LIVE
Lofi Girl
2 years agoSynthwave Radio 🌌 - beats to chill/game to
434 watching -
2:19:32
Badlands Media
1 day agoDEFCON ZERO Ep. 005: False Flags, Cyber Fronts & Global Power Plays
140K52 -
2:35:23
FreshandFit
6 hours agoWhy Black Men Don't Date Black Women Debate
32.5K31 -
2:03:42
Inverted World Live
10 hours agoBigfoot Corpse Coming to the NY State Fair | Ep. 94
104K24 -
6:16:23
SpartakusLIVE
11 hours ago$1,000 Pistol Challenge || #1 ENTERTAINER of The EONS Eradicates BOREDOM
80.3K2 -
2:33:37
TimcastIRL
8 hours agoTrump Orders Review of Smithsonian For Being Woke & Out of Control | Timcast IRL
182K68 -
3:09:10
Barry Cunningham
12 hours agoPRESIDENT TRUMP HAS TAKEN THE MONSTER AWAY FROM THE LEFT! HORROR STORIES WON'T WORK ANYMORE!
81.6K80