Konflikt o pisma z prokuratorem Jerzym Prędotą

7 months ago
78

W 2022 roku wpadłem ostatecznie w konflikt z ówczesnym wiceszefem Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy z powodu moich pism. Trwa on do dzisiaj. Proszę zauważyć, że nie doprecyzował o jakie konkretnie pisma mu chodzi. Określił jedynie ogólnie, ale domyślam się, że chodzi mu o poniższe:
https://drive.proton.me/urls/DEW5Z3WJFR#MT97OjT3BpmR
https://drive.proton.me/urls/DEW5Z3WJFR#MT97OjT3BpmR
https://drive.proton.me/urls/32SG8MPZ18#eHZugLu2pjfg

Zwracam Państwu uwagę, że jak widać po nagraniu oraz datach korespondencji konflikt ten zaczął się dużo wcześniej niż data wysłania wniosku o udostępnienie informacji publicznej na temat wujka prokuratora (15 lipca 2022- leżałem wtedy w szpitalu). Nagranie potwierdza więc jego zeznania, że powodem konfliktu są pisma, ale jak sami Państwo widzą kompletnie nie mają nic z nim wspólnego. Proszę zauważyć również, że także zablokowanie mojej osoby miało miejsce dużo wcześniej niż wysłanie powyższego wniosku.

PODSTAWA PRAWNA:
Konstytucja RP:
Artykuł 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Dz.U.2024.0.273 t.j. - Ustawa z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów:
Art. 4. Pojęcie osób pełniących funkcje publiczne:
Osobami pełniącymi funkcje publiczne w rozumieniu ustawy są:
1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;
2) poseł, senator, poseł do Parlamentu Europejskiego;
[...]
14) sędzia i prokurator; [...]

Kodeks karny:
Art. 115. Osoba pełniąca funkcję publiczną:
§ 19. Osobą pełniącą funkcję publiczną jest funkcjonariusz publiczny, członek organu samorządowego, osoba zatrudniona w jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi, chyba że wykonuje wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba, której uprawnienia i obowiązki w zakresie działalności publicznej są określone lub uznane przez ustawę lub wiążącą Rzeczpospolitą Polską umowę międzynarodową.

Prawo do prywatności osób pełniących funkcję publiczną w kolizji z innymi dobrami konstytucyjnie chronionymi (przede wszystkim wolnością prasy – art. 14 Konstytucji oraz prawem obywatela do informacji – art. 61 Konstytucji) będzie ulegać uzasadnionemu ograniczeniu.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/samorzad/prawo-do-prywatnosci-osob-pelniacych-funkcje-publiczne,89113.html

Loading comments...