Premium Only Content

Łukaszenka: “Musimy wiele zrobić, aby straszne procesy powstrzymać!!!”
Głowa państwa Aleksander Łukaszenka wziął udział w wydarzeniu „Otwarty mikrofon z Prezydentem” na Witebskim Uniwersytecie Państwowym.
“Pojawił się temat poważnej rozmowy z wami - pokoleniem, które ma kontynuować historyczną drogę Białorusi w zmieniającym się z zawrotną prędkością świecie" - oświadczył Prezydent. - Świat się zmienił, wydarzenia dzieją się szybko, tempo jest kosmiczne".
Głowa państwa zwrócił uwagę, że wprowadzenie nielegalnych sankcji, różne restrykcje, rozkwit szowinistycznych, nacjonalistycznych i innych destrukcyjnych ideologii na Zachodzie to ogniwa jednego łańcucha. "Podporządkowani jednemu celowi - wszelkimi siłami zachować porządek świata oparty na ich regułach. Zasady, które zapewniają im satysfakcjonujące życie przede wszystkim na nasz koszt i innych krajów rozwijających się - powiedział Aleksander Łukaszenka. - I jesteśmy wciągnięci w tę konfrontację. Na razie w dziedzinie ekonomii, nauki i technologii. Ale celem jest przekształcenie Białorusi w kolejny gorący punkt na mapie świata".
"Naszym zadaniem jest przeprowadzenie nowej rewolucji naukowo-technicznej w przyspieszonym formacie, dopóki nie zostaniemy wciągnięci w konfrontację wojskową. Tylko w takich warunkach będzie szansa na utrzymanie się jako państwo i zapobieżenie wielkiej wojnie na naszej ziemi. To trudna prawda życia" - oświadczył Aleksander Łukaszenka.
Mówiąc o sytuacji wokół Białorusi, Aleksander Łukaszenka po raz kolejny zwrócił uwagę, że na świecie toczy się bardzo zacięta walka o przywództwo i posiadanie najnowszych technologii. Prezydent jest przekonany, że USA nie wytrzymają tej wojny, świat będzie się rozwijał zgodnie z własnymi prawami i ostatecznie stanie się wielobiegunowy. "I rozumieją: jeśli pojawi się wielobiegunowość, to już po wszystkim" - podkreślił szef państwa.
Ta walka toczy się nie tylko w przestrzeni medialnej czy gospodarce, ale także na polu bitwy, zauważył Aleksander Łukaszenka. "Zbliżyli się prosto do nas. Wojna na Ukrainie to także nasz problem. I nie ma już wojny między Rosją a Ukrainą. Jest tam wojna między Rosją i tymi państwami, które Rosji pomagają (przynajmniej trochę, ale pomagają), a państwami NATO co najmniej. Dlatego musimy wiele zrobić, aby straszne procesy powstrzymać" - powiedział Prezydent.
Dołączajcie do nas w mediach społecznościowych:
YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLyXG8FSkOFFP8Qk5OcqGA1KEZQCd5_dEK
Facebook: https://www.facebook.com/radiobialorus
Telegram: https://t.me/radiobialorus
Rumble: https://rumble.com/c/MiedzynarodoweRadioBialorus
TikTok: https://www.tiktok.com/@radiobelarus?is_from_webapp=1&sender_device=pc
X (Twitter): https://twitter.com/Radio_Bialorus
Nasza strona internetowa: https://radiobelarus.by/pl
-
15:11
Międzynarodowe Radio Białoruś
12 days agoDlaczego Europa boi się „tatusia” Trumpa? | Białoruska wizja
251 -
2:00:53
MG Show
18 hours agoTrump Stops the Epstein Nonsense & Exposes FAKE MAGA; Victory Lap
10.7K32 -
39:21
MattGaetz
1 day agoThe Anchormen Show with Matt Gaetz | Feeding the Dragon
16.7K15 -
6:01
Michael Button
2 days ago $0.11 earnedMy History Degree Lied About Lost Civilizations
2587 -
9:36
MattMorseTV
1 day ago $3.17 earnedThe EU just FOUND OUT.
11.3K38 -
22:39
Forrest Galante
1 day agoPrivate Tour of Australia's Craziest Zoo
109K13 -
LIVE
ABNERDAGREAT
6 hours ago🔴DISCORD VC/MUSIC ZELDA BREATH OF THE WILD SWITCH 2 EDITION🔴
22 watching -
1:06:42
The Connect: With Johnny Mitchell
3 days ago $21.71 earnedTruth About The Epstein Files: CIA Agent Reveals The Connection Between The Mossad, Epstein, & Trump
62.9K72 -
1:59:00
Side Scrollers Podcast
18 hours agoSuperman Movie MELTDOWN, FBI SEIZES Game Websites, Elmo Gets HACKED | Side Scrollers Live
7.01K3 -
LIVE
Welsh Girl
8 hours ago🔴 Is WoW Getting Worse or Better? Day 5
194 watching