Premium Only Content
			Afscheid van Congo – Met Jef Geeraerts terug naar de evenaar (2010)
Vijftig jaar na het abrupte einde van zijn koloniale carrière keert schrijver Jef Geeraerts voor het eerst terug naar Congo. Het land waar hij zich zo heeft thuis gevoeld en waarover hij zo vaak en zo pregnant heeft geschreven. In de jaren ’50 trok hij zoals zo vele jonge, ambitieuze Belgen naar onze toenmalige kolonie, op zoek naar een groots en meeslepend leven. Weg van de naoorlogse grijzigheid. De jonge koloniale ambtenaar werd een echte ‘broussard’. Hij woonde en werkte in het oerwoud, in de buurt van Bumba, een stad aan de Congostroom in de Evenaarsprovincie.
Daar heerste hij over een gebied groter dan een Vlaamse provincie. Als ‘chef de region’ (officiële titel: assistent-gewestbeheerder) stond hij in voor het onderhoud van de wegen, het innen van de belastingen, de rechtspraak, de controle op de landbouw, … Na de onafhankelijkheid, wil hij liever in Congo blijven, aan de zijde van zijn vriendin Julie Yenga. Maar het geweld op straat neemt toe en de ex-koloniaal vreest voor zijn leven. In augustus 1960, twee maanden na de onafhandelijkheid, vlucht hij halsoverkop terug naar België. Om nooit meer terug te keren.
Tot nu. Op zijn 80ste keert de schrijver terug naar zijn roots. Hij hoopt Julie terug te vinden. Of Chef Michel Egbunde, zijn grote vriend, waarover hij met zoveel liefde heeft geschreven in Gangreen 1 (Black Venus). Hij wil weten of de mensen hem nog kennen en de plekken zoeken waar hij heeft gewoond. Hij wil weten hoe zijn land eraan toe is. Volg zijn trip in Terug Naar Congo.
Volg op Twitter: https://twitter.com/BasedCongo
#Belgischcongo #JefGeeraerts #Phara
- 	
				
							40:20
								Belgian Congo
5 months agoDe Nacht van Laken (1997)
301 - 	
				
								Kim Iversen
2 hours agoTrump’s Nigeria Threat Isn’t About Christians — It’s About China
63.3K49 - 	
				
							LIVE
								Sean Unpaved
1 hour agoDodgers Dynasty Rolls On, NFL Chaos Reigns, & MNF Showdown Countdown
119 watching - 	
				
							1:35:56
								Redacted News
3 hours agoA MAGA Civil War has just begun, Christians slaughtered in Nigeria, Charlie Kirk's audiit | Redacted
101K123 - 	
				
							LIVE
								Dr Disrespect
8 hours ago🔴LIVE - DR DISRESPECT - ARC RAIDERS - FULL SEND INTO THE RED
1,521 watching - 	
				
							26:34
								Stephen Gardner
3 hours ago🔥Elon EXPOSES The Exact Blueprint Dems use to CHEAT on Joe Rogan!!
30.1K85 - 	
				
							51:10
								Dad Saves America
7 hours ago $0.36 earnedMask Off Mamdani: NYC’s Socialist “Savior” Is Another Spoiled Aristocrat
14.8K5 - 	
				
							6:14
								Buddy Brown
8 hours ago $1.61 earnedLaw Enforcement Caught SNOOPING on PRIVATE LAND! | Buddy Brown
15.2K23 - 	
				
							16:21
								Real Estate
1 month ago $0.28 earnedIt’s Not Just You..NO ONE CAN AFFORD KIDS ANYMORE
15.2K6 - 	
				
							LIVE
								LFA TV
1 day agoLIVE & BREAKING NEWS! | MONDAY 11/3/25
879 watching