Premium Only Content

Venstresiden ødelegger for seg selv 🤔 guttaboys flykter til høyre
Svært fint ytringsinnlegg skrevet av Tone Sofie Aglen, der hun tar pulsen på hvorfor unge menn stadig mer vender seg mot høyresiden. Venstrepartiene har glemt guttene i sin jakt etter likestilling, og det synes.
Det er kjempebra at vi får ett oppgjør i politikken, der vi stadig ser at guttene blir glemt. I kommentaren sin drar Tone frem mange gode eksempler på utviklingen vi ser rundt oss i de Skandinaviske landene.
Fokus på å hjelpe unge menn til å ta ansvar for eget liv og ikke la seg falle inn i en offerrolle er positivt. Det handler om mestring og å føle at man klarer å ta hånd om seg selv. I sålede blir det spennende å se hvordan politikken kan endre seg her i Norge i fremtiden. Vi er såpass godt inne i sosialdemokratiet og velferdstaten at det ikke er godt å si om vi kommer til å ha en lignende liberal eller høyreaktig bølge som i andre land, men det er ikke umulig.
Uansett er det svært positivt at dette trekkes frem på en balansert måte, uten at det henger med teite kommentarer om at menn må skjerpe seg eller er dumme fordi de har spesifikke meninger. Debatten som var på NRK etter Simen Velle's kommentarer er et godt eksempel på en venstreside uten bakkekontakt, som prøver å tøyse bort legitime bekymringer unge menn har i dag.
https://www.nrk.no/ytring/darlig-guttastemning-1.16799602
Så, vi kan alle være enige om at Per-Willy her har bajsa på leggen med idiotkommentarene sine på Facebook, men burde han straffes for de?
Her har vi et eksempel på det samfunnet vi er på vei mot. Det er fire personer, som ikke er navngitte, som har anmeldt Amundsen sfor kommentarene sine på Facebook. Dermed ser Politiet det som nødvendig å etterforske, siden det kan jo faktisk hende at han har postet hatefulle ytringer!
Fremtiden vår kommer til å innebære at folk i økende grad anmelder andres ytringer som krenkelser, diskriminering eller hatefulle ytringer.
https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/wA7yvP/per-willy-amundsen-vil-ikke-forklare-seg-til-politiet
Vi trenger flere barn i Norge, befolkningsveksten er rett og slett for lav. Hvor blir det av insentivene til å få barn? Folk ønsker rett og slett ikke å få barn før de har en stabil økonomi, noe vi skjønner blir vanskeligere og vanskeligere ettersom økonomien forverrer seg.
Det burde i det minste være store skattefordeler ved å få flere barn. Kvinner som har to eller flere barn bør betale mindre skatt.
https://www.vg.no/nyheter/i/Llvp84/rekordlav-fruktbarhet-faresignal-for-norge
Litt gladnyheter på en torsdag. Universitetet i Tromsø annullerer Sandre Borchs masteroppgave. Legg merke til kommentaren Sandra kommer med, det er de ordene vi har snakket om før i podcasten, som feks. "jeg har gjort en feil". Har du gjort feil eller har du regelrett jukset?
https://e24.no/norsk-oekonomi/i/q1GG4L/uit-annullerer-sandra-borchs-masteroppgave
Barn får ikke lenger hormonmedisiner i England
Wow, en gladnyhet! Det er så mye sorg og elendighet i verden, så vi må nesten feire litt når det kommer nyheter som er godt for oss.
Det er kjempebra at folk begynner å skjønne at små barn ikke bør ha muligheten til å skifte kjønn, akkurat som de heller ikke vet om julenissen finnes helt sikkert eller bør få egne barn.
Det er en grunn til at vi har aldersgrenser eller lovaldrer, rett og slett fordi vi vet at barn ikke kan ta enkelte valg - derfor tar vi de for de.
#podcast #nyheter
Ta kontakt dersom det er noe du ønsker å bidra med eller om du har en kommentar til podcasten. Gi oss gjerne fem stjerner på Apple Podcasts, om du liker podcasten!
Nettside:
https://ytring.net
E-post:
post@ytring.net
Støtt oss!
Vi trenger støtte til å drifte og utvide podcasten og nettsiden. Liker du innholdet vårt, så vurder å gi oss et bidrag.
Takk til vårt supporter @Anarkin på Locals!
Bli medlem i vårt felleskap på:
https://ytringsforum.locals.com
Vipps:
Ytringsforum
#859049
-
8:06
The Shannon Joy Show
12 hours ago💣 D.C. Elites Party While America Prepares for War
5291 -
17:18
Breaking Points
18 hours agoTucker Carlson EXPOSES Ted Cruz Iran IGNORANCE
2153 -
LIVE
TheKappaConvict
1 hour agoCall of Duty - Warzone - Time To Kick Ass and Chew Gum....AGAIN
36 watching -
10:58
MattMorseTV
16 hours ago $2.86 earnedLindsey Graham just got EXPOSED.
6.8K46 -
10:13
BitcoinBros
17 hours ago $0.01 earned$MSTR & Bitcoin Getting Ready For TAKEOFF! - BTC Treasury News
351 -
17:21
Actual Justice Warrior
16 hours agoProtester MELTS DOWN Over ICE Bus
72715 -
1:17:28
Surviving The Survivor: #BestGuests in True Crime
15 hours agoLIVE Bryan Kohberger Hearing: Judge Deciding on Trial Delay & Media Leaks
241 -
21:58
Rand Paul
14 hours agoDr. Rand Paul Joins Tim Pool on Timcast
9.38K12 -
24:47
DeVory Darkins
1 day ago $4.66 earnedDemocrats dealt MASSIVE BLOW after Political Stunt BACK FIRES leads to arrest
23.9K103 -
LIVE
Lofi Girl
2 years agolofi hip hop radio 📚 - beats to relax/study to
699 watching