Premium Only Content

Michaéla Schippers: Geluk als Bijproduct: Lifecrafting, Ikigai & Onze Diepste Drives
Michaéla Schippers is hoogleraar Gedrag- en Prestatiemanagement aan de Rotterdamse Managementschool van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze is gepromoveerd aan de afdeling Psychologie van de Vrije Universiteit Amsterdam. Michaéla houdt zich bezig met positieve psychologische interventies, onderbouwd door een wetenschappelijke theorie. Ze helpt mensen door het stellen van levensdoelen (Ikigai) hernieuwde energie en levenslust te krijgen.
deze video is gepubliceerd op https://www.podcastofhope.nl/afleveringen/1416912_110-michaela-schippers en overgenomen met permissie
In de podcast vertelt Michaéla dat geluk het bijeffect is van wat zij doet. Michaéla doet onderzoek naar wat je kunt betekenen en bijdragen in de wereld. Geluk is daar eigenlijk een bijproduct van. Michaéla vindt het interessant om te onderzoeken wat de bandbreedte is. Hoe kan je bijvoorbeeld mensen die ongelukkig zijn, toch naar geluk laten neigen. We hebben het over de "Self-determination theory" waarin de basisvoorwaarden voor geluk staan genoemd. Volgens Michaéla worden mensen pas echt gelukkig als zij iets kunnen betekenen voor een ander en voor de wereld. Dit blijkt ook uit onderzoeken waarbij mensen aan het eind van hun leven wordt gevraagd wat hun gelukkig heeft gemaakt. We hebben het over de "Dark triad" waarin persoonlijke eigenschappen worden genoemd van mensen die minder gelukkig zijn. We gaan samen dieper in op deze eigenschappen als narcisme, machiavellisme en psychopathie. We hebben het verder over de dierenwereld, oude beschavingen en of er parallellen bestaan met ons huidige gedrag. Ook praten we over het onderwerp “lifecrafting”, waarbij je beschrijft hoe je leven eruit moet komen te zien als je geen belemmeringen hebt. Michaéla is met haar studenten hier veel mee bezig geweest en heeft daar mooie resultaten mee bereikt. Michaéla vertelt hoe zij zichzelf diezelfde vraag heeft gesteld. We praten dan ook verder over de betekenis van het leven (Ikigai in het Japans) dat ervoor kan zorgen dat je daadwerkelijk langer leeft. Michaéla beschrijft welke drie soorten mensen er zijn. We kijken nog even terug naar de coronacrisis, toen bleek dat 87% van de jongeren ongelukkig waren. Ze heeft zich daarover veel zorgen gemaakt en had het gevoel dat daar in de maatschappij maar weinig aandacht voor was. Michaéla vertelt als laatste, aan de hand van een schilderij. een mooi persoonlijk verhaal.
Voor meer informatie over de Podcast of HOPE: https://www.podcastofhope.nl/
-
LIVE
Kim Iversen
1 hour agoUFO Base Area 51 Catches Fire… Is It a Massive Cover-Up?!
1,240 watching -
LIVE
Redacted News
1 hour ago"There will be consequences!!!" Trump issues big threat to Putin ahead of peace summit | Redacted
11,021 watching -
DVR
Candace Show Podcast
1 hour agoThe MOST MORAL Blackmail In The World | Candace EP 231
3.16K24 -
1:11:28
vivafrei
3 hours agoMatt Taibbi Getting "Westfalled"? Kathy Hochul Fighting for Illegals! Mamdani Minority Report & MORE
55.8K22 -
2:03:39
Pop Culture Crisis
3 hours agoWTF Happened to Miley Cyrus? HARRY POTTER Set Images, Sydney Sweeney Hater EXPOSED | Ep. 901
8.17K9 -
10:17
MattMorseTV
3 hours ago $3.47 earnedTrump's DOJ just DROPPED a NUKE.
9.96K26 -
LIVE
Dr Disrespect
6 hours ago🔴LIVE - DR DISRESPECT - IMPOSSIBLE 5 CHICKEN DINNER CHALLENGE - FEAT. VISS
1,408 watching -
11:07
Politibrawl
12 days agoRepublican rising star DESTROYS theatrical Democrat in front of the entire world
50.3K24 -
LIVE
StoneMountain64
4 hours agoOnly game with BETTER desctruction than Battlefield?
160 watching -
4:51:37
Viss
5 hours ago🔴LIVE - Viss & Dr Disrespect Take on The 5 Win Minimum PUBG Challenge!
9.49K2