13 způsobů manipulace voleb v České republice

9 months ago
106

CENZURA SDÍLEJTE 13 způsobů manipulace voleb v České republice. PODVODY, lži a krádeže hlasů. Změna volebního systému je nutná #volebnisystem #volby #podvod #kradeze #totalita #diktatura #cesko #mycotuzijeme #robertvasicek #praha11 #jiznimesto

Dnes si vysvětlíme nejčastější manipulace voleb v České republice. Manipulace voleb je zcela v souladu s platnými zákony a já nyní vykopávám míč, abyste vy, lidi požadovali změnu nedemokratických voleb.

Způsob první: Politická strana. Nikde v ústavě, ani Listině základních lidských práv a svobod nemáte zakotveny politické strany a hnutí. Ústava přímo hovoří o tom, že zdrojem veškeré moci je lid. Pak je značně nelogické, že aby tento lid mohl vykonávat svou moc nad tímto územím, musí k tomu podle systému využívat politické strany. Znám přitom spoustu skvělých osobností a sám se k nim řadím, kterým politická strana nevyhovuje, protože namísto vlastní občanské mise potřebujete zaplnit nejrůznější byrokratické orgány svými lidmi a nikdy nemáte dost přátel, abyste z nich postavili 200 kandidátů do Poslanecké sněmovny a dalších více než 10 000 členů okrskových volebních komisí. Systém je natolik nespravedlivý, že pomocí nejrůznějších šikan vám jako jedinému kandidátovi v jediném kraji neumožní stát se poslancem ani při získání 250 000 hlasů, jako se to v posledních volbách povedlo hnutí Přísaha nebo nedávno zaniklé ČSSD. A když už se přidáte k nějaké politické straně, naprosto nemáte svůj politický osud ve vlastních rukou, ale rozhodují o vás lidé, kteří do veřejné činnosti dávají mnohem méně energie, ale rádi by vaše místo bez práce. Navíc systém má v úspěšných politických stranách dostatek svých lidí, aby zastavil kohokoli, kdo by chtěl dělat něco pro lidi. Nikdo z 200 poslanců není řízen přímo lidmi, musí poslouchat stranický sekretariát a ten se řídí příkazy sponzorů. Tak si to pamatujte, až zase půjdete k volbám a budete tvrdit, že některá parlamentní strana je dobrá. Není, protože by tam neseděla.

Způsob druhý: Byrokracie. Když už se rozhodnete postupovat podle systému, budete potřebovat vlastní stranu. Založit si politickou stranu není jenom tak. Nejprve sesbíráte 1 000 občanů a musíte si pohlídat, aby vám dali správné údaje, protože většina lidí se neumí ani podepsat, natočž bezchybně napsat svou adresu. Lidé k vaší aktivitě přistupují s nezájmem, případně despektem. Rezignace je průvodním znakem života v systému a jeho státu. Takže ztratíte hodně času, abyste nudící se lidi přesvědčil, že vám mají dát 1 000 podpisů. Když už se povede, napíšete si stanovy, uděláte schůzi a se zápisem poběžíte na Ministerstvo vnitra, které vás zaregistruje. A vzniká vám povinnost každý rok podávat výroční zprávu. I když nedostanete ani korunu. A nestačí to prohlásit jedinou větou, potřebujete k tomu kulaté razítko auditora. A to stojí 10 000 korun každý rok. Proto končí většina politických stran, protože už to zkrátka jejich členové nechtějí platit. A pozor, zprávu podáváte, i když nic neděláte, protože jinak vám pozastaví činnost a pak soud rozhodne o zrušení politické strany.

Způsob třetí: Vedení volební kampaně. Jako insider vám mohu potvrdit, že pod 300 milionů korun za volby do sněmovny se nedostanete. Vše je chytře filtrováno přes korporátní média a veřejnoprávní televizi a rozhlas. Zdarma zveřejňují v pozitivním světle pouze systémem vybrané politické strany. Zbytek pozornosti si musíte zaplatit v řádu stovek tisíc až desítek milionů korun, pokud jde o plošnou kampaň. Tím je dokonale zaručeno, že se neschválený subjket nedostane do sněmovny. Pokud se někdo přiblíží k zákonné hranici 5%, stačí provést dehonestační antikampaň, která je samozřejmě zdarma v korporátních médiích a veřejnoprávních titulech.

Způsob čtvrtý: Volební kauce. Abyste mohli podat kandidátní listinu ve všech 14 krajích, což je nezbytné k překročení 5% uzavírací klauzule v českém volebním systému, musíte 14krát zaplatit kauci 20 000 korun. To dělá 280 000 korun, aniž byste dostali jakloukoli protihodnotu. Posuďte sami, zda běžně na správních poplatcích platíte částku 280 000 korun. Tato částka je zdaleka nejvyšší správní poplatek v České republice, pokud nepočítáme licence na rozhlasové, televizní a další terestrické vysílání.

Způsob pátý: Volební kraje. Pokud jste malý subjekt s jedním lídrem, máte citelnou nevýhodu v podobě 14 kandidátek. Vašeho celostátního lídra můžete nasadit v jediném kraji. Toto umělé rozdělení České republiky opět nahrává zavedeným politickým stranám v naší totalitní mediokracii. Poslanec za volební kraj Praha totiž řeší zákonodárnou činnost s platností pro celou Českou republiku a proto se toto hloupé omezení jeví jako účelová šikana nových subjektů.

Způsob šestý: Volební průzkumy. Věřím pouze takové statistice, kterou si sám zmanipuluji. Výběr účasti politických subjektů do televizních diskuzí je řízen průzkumy veřejného mínění. Ty samotné nejen, že manipulují nerozhodnuté voliče sdružovat se pod silnější vlajkou, ale také šikanují a vyřazují menší hráče tím, že je nezahrnou do výsledků, případně jim přidělí nižší, než skutečný výsledek. Například Suverenita v roce 2010 podle průzkumu renomované agentury STEM těsně před volbami v květnu 2010 byla zařazena bez jmenovitého uvedení mezi ostatní strany s celkovým součtem 2,7% hlasů. Přitom o pár dní později obržela 3,8% hlasů. Je zjevné, že v případě jejího spravedlivého uvedení v průzkumech by se na ní nabalili nerozhodnutí voliči, kteří se nakonec přidali k systémem povoleným Věcem veřejným kmotra Tomáše Hrdličky.

Zdroj: https://www.stem.cz/stranicke-preference-kveten-2010/

Způsob sedmý: Tajná volba. Oficiálním důvodem k zavedení tajné volby je strach o svobodnou volbu občana, který by mohl být za své politické názory, vyjádřené právě konkrétní volbou pronásledován. Zastavme se už u absurdity toho, že v 21. století by měl být někdo hanoben, či pronásledován za svůj názor. Jedním ze znaků svobodné a demokratické společnosti je právě svoboda slova, svoboda myšlení a volné vyjadřování politických, náboženských, nebo ekonomických názorů. Všichni dobře víme, že tomu tak není. Skutečným důvodem tajné volby je možnost manipulace výsledků. U voleb vhazujete konkrétní volební lístek do plastové bedny, přelepené samolepkou. Přes den na ní dohlíží komise z řad voličů konkrétních politických stran, neobstojí přitom, že vaše strana nebo vy sami si tam můžete jít taky sednout. To je samozřejmě alibismus, protože si těžko sednete do více než 10 000 volebních orsků v celé zemi. Přes noc pak volební okrsky nehlídá vůbec nikdo. Zkrátka se uzamknou ve volební místnosti. Pokud je to škola, klíče od volební místnosti mají členové volební místnosti, školník, ředitel, učitelé a spousta dalšího personálu. Kolem volebních místností patrolují nepravidelně hlídky Policie. Tedy možnost záměny volebních lístků je otevřená, zvláště pokud systém ovládá policii.

Způsob osmý: Sčítání volebních hlasů. Po ukončení voleb se vysypou volební lístky na hromadu a voliči jiných politických stran si zapisují vaše volební hlasy včetně těch preferenčních. Mnohokrát soud zdokumentoval podvody v této fázi voleb. Záleží, jak moc dobře se členové volebních komisí znají. Každopádně mohu říct mou osobní zkušenost z Prahy 11, kterou se soud odmítl zabývat, protože soudy tu nejsou od spravedlnosti, ale od nespravedlnosti a slouží jedině systému, který je vytvořil: ve třetině obvodů jsme v roce 2022 měli 6, 7, 8 %, tedy dost hlasů a ve dvou třetinách jsme podivně kolísali a byl tam dokonce snad i výsledek pod 1%, takže celkový výsledek činil 3,04% hlasů. Pro srovnání subjekt, který vůbec nevedl srovnatelnou plošnou volební kampaň, Praha 11 Sobě získal 10,88% hlasů a to, prosím plošně, ale přitom tam, kde jsme měli 6, 7, 8 % měl výrazně méně a tam, kde jsme měli třeba 2%, tak měli svých 11, 12 %. Takže se zjevně nekradlo jen našemu subjektu My, co tu žijeme. Nebojte, nezapomněl jsem a tuto osobní zkušenost budu šířit dál, abyste znali skutečný rozměr totalitních praktik tohoto systému. Ještě nekončíme. Po sečtení v komisi předseda odevzdá výsledky Českému statistickému úřadu, který je počítačově sčítá. Když náhodou výsledky nesedí, spadnou servery, jako ve volbách 2017, kdy po naběhnutí serveru statistického úřadu TOP09 a STAN zázračně získaly po 5% hlasů. Gratuluji.

Způsob devátý: Uzavírací klauzule. I když jste už překonali výše uvedené nástrahy a vaše podpora ze strany voličů je významná, uveďme si, že 200 poslanců na 10 milionů obyvatel znamená, že by každý poslanec měl ideálně zastupovat zhruba 50 000 obyvatel. Ale i když získáte 50 000 hlasů v celé republice, dokonce když získáte 250 000 hlasů občanů, je vám to k ničemu. Mandáty totiž obdržíte až za 300 000 hlasů, tedy 5% zúčastněných voličů. Ještě nekončíme. Volební kraje jsou různě veliké a tak zatímco v Praze vám stačí tři procenta a saháte si po mandátu poslance, v menších krajích potřebujete přes 10% hlasů. Cože? A to je ta rovnost před zákonem? Zákonodárce samozřejmě věděl o této šikaně a je tam záměrně, aby znevýhodnila slabší strany.

Způsob desátý: Přerozdělení propadlých hlasů. Pokud jste volili subjekt, který neprošel přes 5% uzavírací klauzuli, osud vašeho hlasu se tím zdaleka neuzavírá. Zákonodárce, ta nespravedlivá stvůra, pracující s lidskou hloupostí a neinformovaností automaticky přidělil vaše hlasy a související poslanecké mandáty stranám, které jste vůbec nevolili, ani jste si je ve sněmovně nepřáli. A tak v tomto zkorumpovaném volebním systému zla jste hodili hlas systému, nikoli straně, kterou jste ve skutečnosti volili. A tito z vašich hlasů nedobrovolně vzniklí poslanci pak svými hlasy zvolí Vládu České republiky, která vám následně proti vaší lidské vůli vládne.

Způsob jedenáctý: Státní příspěvek za volby. Systém nejen, že váš hlas otočil proti vám, ale navíc vyplácí politickým stranám poměrně zásadní peníze, které během jediného volebního období činí za veškeré typy voleb zhruba 2 miliardy korun. Pozor ale, opět platí uzavírací klauzule. Od 5% výše dostanete 100 korun za každý odevzdaný hlas a k tomu 800 000 za každý volební mandát a to každý rok mandátu poslance. Od 3% hlasů dostanete stálý roční plat podle počtu ve volbách získaných hlasů. A od 1,5% dostanete jednorázový příspěvek 100 korun za každý získaný hlas. Dejte si to dohromady s předchozími osmi způsoby manipulace voleb v České republice a musíte se smát, když se opoziční Volný blok, jehož úroveň volební kampaně nyní neposuzuji, zastavil komicky těsně před hranicí pro vyplacení jednorázového volebního příspěvku na cifře 1,33%. Pro informaci systém svým politickým stranám vyplácí odměny za hlasy a mandáty ve všech typech voleb kromě komunálních voleb, kde se očekává úspěch i jiných, než systémových stran a není žádoucí, aby je systém vykrmoval.

Způsob dvanáctý: Vyúčtování volební kampaně. Jakmile se jednou zaregistrujete k volbám do sněmovny, vznikají vám zákonné povinnosti k Úřadu pro dohled nad financováním politických strana hnutí (ÚDPSH). Ten je sám o sobě korektní, ale ve chvíli, kdy nemáte úřednické střevo, letí jedna pokuta za druhou a může jít až o milionové částky. Bohulibý záměr odhalit černé financování systémových politických stran se parádně otočil proti těm neúspěšným, kteří jednak zcela rozkryjí svou sponzorskou základnu, jednotlivé smluvní strany, ale hlavně tím ztratí spoustu času, pokud politická strana není jejich práce. Měl jsem už tu čest podávat závěrečnou zprávu a mohu vám s klidem říct, že bez znalosti úředních postupů a byrokracie to nezvládnete.

Způsob třináctý: Žaloby na neplatnost voleb. Když už se vám podaří odhalit nějaký ten podvod u voleb ve váš neprospěch ze strany systému a jeho politických stran, můžete podat žalobu k příslušnému soudu. To, že soudy soudí politicky, se asi nemusíme nijak utvrzovat, Milada Horáková by mohla vyprávět a Mistr Jan Hus si to vyzkoušel v Kostnici. A za ta staletí se vůbec nic nezměnilo. Systém zkrátka není spravedlivý. Podáváte proto žalobu, kde upozorňujete, že vám byly zcizeny nějaké hlasy, nebo se politický konkurent choval tak, že vás poškodil v politické soutěži. A soudy většinou soudí tak, že to shodí se stolu. A tak když jsem upozornil v roce 2022 na volební manipulace na Praze 11, soud to shodil, že ho to nezajímá, protože jsem nedoložil, zda někomu ubyly hlasy. Takže si pamatujte, že chodit do cizí volební místnosti a hrabat se ve volebních lístcích, jako to udělala jedna soudružka podporovatelka Hnutí pro Prahu 11 je úplně v pořádku. Systém, říká OK. Tak si pak nedělejte iluze, co se s vašimi žalobami děje na celostátní úrovni, kde jde o veškerou moc v tomto státě. Prostě spravedlnosti se nedoberete.

Nyní už víte všechno o volbách, které jste dosud označovali za demokratické. Hojně si mé video sdílejte, můžete si ho také stáhnout na TikToku a doufám, že mě podpoříte v mém úsilí o změnu volebního systému v České republice. Nikdo kromě mě vám totiž tak detailně nepopsal holou pravdu o volebním podvodu v tomto systému. Sdílej to dál, prosím.

Loading comments...