Premium Only Content

Stworze i Zdusze, czyli staroslowianskie Boginki i Boguni Zaswiatow - Czeslaw Bialczynski
Komentarze na: https://porozmawiajmy.tv/stworze-i-zdusze-czyli-staroslowianskie-boginki-i-boguni-zaswiatow-czeslaw-bialczynski
Czesław Białczyński, urodzony 26 sierpnia 1952 w Krakowie. Polski pisarz, scenarzysta, publicysta, dziennikarz, animator kultury. Absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi (1982).
Debiutował na łamach „Młodego Technika” (1976) opowiadaniem „Styk”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich od 18 stycznia 1986, kiedy SPP było jeszcze nielegalne. Członek Polskiej Akademii Filmowej (od założenia w roku 2003).
Autor scenariuszy filmowych, programów telewizyjnych i adaptacji teatralnych, powieści poetyckiej Antypoemat NEO oraz 12. powieści (w tym 9 s-f). Przede wszystkim jednak autor Mitologii Słowian (1. Księga Tura, 2. Księga Ruity, 3. Księga Tanów) i apokryfów do tej mitologii takich jak: Stworze i Zdusze, czyli starosłowiańskie boginki i demony oraz Opowieści z Królesta SIS- Tomirysa i Czaropanowie.
Mitologia Słowian to beletrystyczna, chronologiczna opowieść o tym, co działo się od stworzenia świata, aż po czas mitycznych początków pierwszych państw słowiańskich oraz zapis świąt i obrzędów słowiańskiej Wiary Przyrodzonej (Wiary Przyrody). Poza warstwą literacką epicką zawiera ona bogaty zasób przypisów z dziedziny historii, archeologii, lingwistyki, genetyki, antropologii, etnografii, genetyki genalogicznej i religioznawstwa oraz odsyłaczy do źródeł i informacji na temat Wiary Przyrodzonej Słowian, czyli Rodzimowierstwa. Zebrane przez autora mity i podania z obszaru od Bałkanów po Polskę i od Połabia po wschodnie krańce Ukrainy i Rosji zostały skomponowane w jedną całość, będąc pierwszą tego rodzaju próbą stworzenia i spisania zrębu mitologii starosłowiańskiej.
Nieustannie aktywny w działalności społecznej i politycznej. Prowadzi wykłady publiczne i wystąpienia medialne, działa na rzecz Ruchu Wolnych Ludzi i Wolnej Polski.
W Internecie od roku 2009 prowadzi portal Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata i blog Bialczynski.pl (www.bialczynski.pl)
Liczne artykuły, wywiady, analizy i wykłady poświęcone tematyce słowiańskiej, zwłaszcza Słowiańszczyźnie Starożytnej oraz współczesnym kwestiom społeczno-politycznym, światopoglądowym, organizacji wolnego demokratycznego społeczeństwa i demokracji bezpośredniej w Polsce zostały utrwalone przez ważne niezależne telewizje, radiostacje, inne portale internetowe i są dostępne w wielu miejscach w Internecie.
-
55:28
Porozmawiajmy.TV
1 month agoTak się nie robi, Panie Niemcu – Dariusz Kwiecień
343 -
LIVE
Benny Johnson
1 hour agoPANIC: AOC Exposed for HIRING Illegal Aliens as Top Staff Self-Deport, Homan Reports to DOJ | JAIL?!
12,162 watching -
1:05:01
Timcast
2 hours agoInfowars Reporter MURDERED Was On Ukrainian "Hit List," Attacks On Tesla Spark CIVIL WAR Fears
41.8K44 -
2:05:43
Matt Kohrs
12 hours agoStock Market Crash: Turnaround Tuesday?! || The MK Show
40.8K4 -
LIVE
LFA TV
15 hours agoTHE WAR WITHIN! | LIVE FROM AMERICA 3.11.25 11AM
7,141 watching -
34:08
BonginoReport
4 hours agoVictory Over Marxism: BLM Plaza Falls (Ep.157) - 03/11/2025
88.4K85 -
2:15:18
Right Side Broadcasting Network
19 hours agoLIVE REPLAY: House Judiciary Hearing on Antitrust Law and the NCAA - 3/11/25
50.5K7 -
DVR
The Tom Renz Show
1 hour agoThe Globalist Engineered Economic Collapse Beginning With Attacks on Elon Musk, X & Tesla
4.52K -
LIVE
The Big Mig™
13 hours ago“DEI with a Side of Debt: Biden’s Trillion-Dollar Giveaway”
2,344 watching -
1:17:34
Dear America
13 hours agoMassive Cyberattack Against Elon's X Sparks Widespread CONCERN! + More Attacks On Tesla Vehicles?!
60.3K20