USTAVE SE V ČASU IZVAJANJA AGENDE 2030 - NE SPREMINJA! - Mihael Bellis

1 year ago
373

UJETI V MREŽO ZLORABE

"Proaktivna zgodba o morda zadnji in usodni spremembi Ustave!"

Latinski pregovor pravi: "Vox populi, vox Dei." (Glas ljudstva je glas Božji.) Drugi Slovenski pregovor pa glasi: "Kdor visoko leta, nizko pade."

PROAKTIVNA MISEL: ČE SE USTAVA SPREMENI, ODPRE VRATA ZA IZVEDBO GLOBALISTIČNE AGENDE 2030

Dajmo razmišljati. Naredimo skupni scenarij. V obdobju, ko smo državljani živeli v prepričanju, da naša vlada deluje za skupno dobro in da napovedane spremembe ustave prinašajo demokratične izboljšave in napredek, se je začela zapletati težka usoda države Republike Slovenije. Vlada je predstavila predlog spremembe 60., 61. in 62. člena ustave z namenom, da bi "pomagala vzpostaviti učinkovitejšo ureditev pravosodja in boljšo zaščito 'državnih' (ne državljanskih!) interesov". Državljani so bili prepričani, da bo ta sprememba okrepila pravno državo in posebej njihove državljanske pravice.

Predlog sprememb ustave je bil v Državnem zboru Republike Slovenije na predlog predsednika Vlade dr. Roberta Goloba enoglasno sprejet po hitrem postopku, saj so se besede vladajočih zdele kot harmonična glasba, ki obljublja svetlo prihodnost. Povrh vsega imajo v Uradnem listu RS zapisano še deklaracijo, da bodo v času Agende 2030 harmonično sodelovali in si ne bodo nagajali. Ljudje smo glede na videno povsem zaupali svojim izbranim voditeljem, ki so se zavzeli za to plemenito spremembo, saj smo bili prepričani, da se naš glas sliši in upošteva kot božji glas ljudstva – "Vox populi, vox Dei."

Toda sčasoma so se začeli pojavljati prvi znaki in spremembe. Sprejeti členi v ustavi niso prinesli želenega izida. Namesto večje zaščite pravic državljanov, so se te začele omejevati. Ustavno sodišče, nekoč varuh pravne države, je po novih členih izgubilo svojo neodvisnost in pristojnost za presojanje ustavnih kršitev. Vlada je postala nedotakljiva, njeni ukrepi neoporečni, Ustavno sodišča pa povsem nemočno.

Ponovimo slovenski pregovor: "Kdor visoko leta, nizko pade" - je postal grozeča resničnost v spoznanju, da ga je vlada razumela povsem drugače kot ljudstvo. V parlamentu so si pregovor razlagali: "Kdor visoko leta, daleč vidi!" Tako so vladajoči z igro besed izrabili svojo moč, da bi se izognili kakršnikoli odgovornosti. Državljani, ki so nekoč verjeli v dobro delovanje vlade, državnega zbora, poslancev in politikov, smo se znašli ujeti v lastno past. Naša upanja so bila izdana, pravice pa omejene in povožene, medtem ko je vlada postala vse bolj avtoritarna, neizprosna in nespoštljiva do nas.

Praktični primer razpoke se pokaže, ko je neodvisen novinar razkril korupcijski škandal, ki je segal v sam vrh vladajočih. Namesto, da bi se zadeva pošteno in po pravilih raziskala, je bila novinarju odvzeta svoboda, saj so v novih, spremenjenih ustavnih členih nastavili "ukrepe za zaščito državnih interesov". To je bilo jasno sporočilo, da so: svoboda govora, svoboda medijev in posredno tudi vse človekove pravice postale le farsa, ob kateri so ljudje ostali nemočni.

Kljub spreminjajoči se demokratični podobi je potrebno vedeti, ostaja Ustava srce države in krona Zakona. Nikoli ne smemo pozabiti, da je Ustava zapis naših skupnih vrednot, ki nas varuje pred zlorabo oblasti. Kot državljani moramo biti previdni, da ne pademo v past (finančno) ali da postanemo izigrane žrtve lažnih obljub in prijaznih manipulacij. Biti ujeti v mrežo zlorabe ni le ogrožajoče, temveč tudi tragično. Braniti moramo svoje pravice in ohraniti integriteto naše države ter se zavedati dejstva – "In dubio libertas" (V dvomu svoboda), dokler se ne DOKAŽE drugače.

Ne želim si, da bi ta sprememba bila zadnja, zapečatena sprememba! A vse kaže v to smer ... Le zakaj taka silna prizadevanja po spremembi ustave v času AGENDE 2030? Jaz vem! Potrudi se tudi ti to raziskati!

Ljubljana, 26. avgust 2023

Mihael Bellis

Loading comments...