24. Mis on loomuse ja kasvatuse vahe?

10 months ago
65

24. Loomus vs. kasvatus

Mis värk on? 😀
Vaatame nüüd arutelu, mis on kestnud aegade algusest alates inimloomuse ja inim kasvatuse ehk hoolitsuse üle. Hoidke enda jalad ilusti maas ja emotsioonidele reageerimised rahulikult kontrolli all, sest mõni inimene võib endast välja minna.

Niisiis inimloomus, kumb see on, ja mis on selle põhiolemus. Kas see on saatanlik, deemonlik või jumalik, ingellik. Kuigi selle üle vaieldakse jätkuvalt ütlen ma, et inimloomus pole kumbagi. 🙂 Ta pole ei saatanlik ega ingellik. Seega mitte keegi ei võida siin täna, kui su mõttes on valida üks või teine. Inimeste egodel on seda raske kohati vastu võtta, sest inimene on ennast harinud, või teda on haritud valima ühe või teise vahel ja ego soovib, et tal oleks õigus vastavalt valikule.

Näitena, kui ma esitan küsimuse, mis on inimese loomus? Siis on see tegelikult sarnane küsimusele - Mis on laualambi loomus? Mis on arvuti loomus? Mis on telefoni loomus? Kas me siis saame öelda, mis on nende asjade olemus või loomus? Tegemist on laualambiga, kas ta on hea või halb, kas ta on saatanast või inglist? EI! Laualambi loomus või olemus, on valgustada. 😀 Mis on kaamera loomus või olemus? Ta jäädvustab pilte. Kaamera loomus on pilte, videosid jäädvustada. Mis on arvuti olemus või loomus? Ta komputeerib. Mis on telefoni loomus või olemus. Telekommunikatsioon.
Nii, et mis on siis inimese loomus?

Inimloomus on ta hea või halb?

Inimloomus pole oma olemuselt ei hea, ega pole inimloomus ka halb. Selle asemel peaksime arvestama töötingimuste või keskkonnaga, milles inimesed eksisteerivad, mis mõjutab käitumist suurel määral, luues seeläbi inimese praeguse SEISUNDI.

Inimloomus on selline, et ta võtab sisse informatsiooni, töötleb, protsessib seda, ja siis läbi kogutud info esitab seda maailmas läbi oma käitumise. Tegelikult on inimloomus sarnane arvuti loomusele. Ma ei ütle, et inimene on arvuti, aga oma loomuselt või olemuselt on ta arvutiga sarnane. Seega saame selgeks, et inimloomus pole oma olemuselt ei hea ega halb. Kuigi paljud inimesed mõtlevad, et maailma inimesed jaotuvad suures plaanis kahte leeri, ja on kas head või halvad. Tegelikult me peame arvestama selle keskkonnaga, ja tingimustega kus inimene asub või kust ta tuleb, et teda paremini mõista. Meile meeldib kohe ego keskselt hinnata ja sildistada ilma oma mõtlemist kasutamata, et inimese vahetu keskkond pakub teadmisi, mille najal inimene käitub. Me mõistame inimesi hukka ilma arvesse võtmata kust ta tuleb või kus ta on. Väga rumal ja ühtlasi ka ignorantne on selline käitumine. Keskkond loob inimese seisundi, kaasa arvatud sinu oma. Kust sa tuled ja kuidas üles kasvasid, teevad sinust selle, kes sa täna oled, ja seda saab muuta, muutes keskkonda. Sellest aga ei taheta arusaada. Kohtumõistmine ja hukkamõistmine käib igal pool erinevates gruppides, kogukondades, kommentaariumites jne.

Mitte situatsioon kus me näiteks oleme, vaid mis on see seisund, ja miks me siin selles situatsioonis oleme, sellises seisundis nagu me oleme. Mitte inimloomus pole oluline. Asjadest saadakse väga valesti aru, et see on kohati lausa naeruväärne, kui rumalad me tegelikult inimestena oleme. Miks me oleme nii rumalad? Keskkond ja tingimused on põhjuseks, ning tagajärjeks on seisund… mitte loomus.

Millises seisundis on laualamp, millises seisundis on kaamera? Nad on oma töötavas seisundis ja teevad seda, mida nad on loodud tegema. Kui neid on hoitud ja nende eest on hoolitsetud, siis nad töötavad ja toimivad korrapäraselt vastavalt oma loomusele. Nende toimimise seisund on hea. Arvutil näiteks on töötav ja toimiv operatsioonisüsteem ilma viirusteta, tal on lisaks tarkvara, mis teeb tööd ja hõlbustab minul töö tegemist. Ta teeb seda, mida ma talt palun, korralikult ja korrektselt ilma tõrgeteta. Need on arvuti töötingimused, mis määravad, kuidas ta oma toimingutes toimib, kuidas teostab ülesandeid, ehk millist väljundit ta maailma saadab oma arvuti ekraani kaudu.

Inimloomus sarnaneb arvutile ja on ümberprogrammeeritav. Inimloomus on arvutile SARNANE ja on seega programmeeritav. Seega, oleme jõudnud tõeni, et inimloomus on programmeeritav.

Meie loomus pole halb ega hea, vaid on programmeeritav.

Kui paljud inimesed on oma elus kuulnud, et inimloomus on programmeeritav?

Valikuteks antakse, kas hea või halb, kas saatanlik või ingellik, rikas või vaene, tark või loll.
MÕTLE! Valikuid antakse, mille vahel valida! See on ülioluline mõista, sest mõistusekontroll, ehk programmeerimine toimubki läbi valikute pakkumise, ehk suunitlusega vaba valiku illusioon. Vaba valik eksisteerib, nagu me oleme juba endale eelmises videos selgeks teinud, aga kui pakutakse valiku variante, siis luuakse ka lõhenemist, ehk polaarset lõhenemist ja selle lõhenemise programmeerimist.

Religioossed inimesed ilmselgelt on pandud valiku ette, et kas hea või halb, ja kas saatanlik või ingellik. Sellepärast, et kui näidata inimesele tõde, et inimloomus on hoopis programmeeritav tähendab seda, et selline info on tõsiselt inimest väestav. Siis võib inimene hakata ise ennast harima ja valima ise intuitiivselt vajaliku infot, et olla VABA oma valikutes. Religioon on programm, mis juhib inimeste mõtteid, vaateid ja käitumist. Religioonid on mõttelised konstruktsioonid. Religioon ja muu süsteemselt jagatav info on programm, millega inimesi programmeeritakse. Keegi pani selle programmi kokku, täpselt nagu minagi panin selle valgustavalt väestava programmi kokku, et tasakaalustada tänast mänguvälja kontrollivate valitsejate ja kuulekate orjade vahel.

Meie kõigi loomus on programmeeritav ja me saame ise vabalt valida ja otsustada missuguse programmi me endale peale võtame. Samuti saab inimesi programmeerida nii, et inimesed ise ei tea… ega saa aru, et neid programmeeritakse, ja seda tehakse tegelikult kogu aeg. Mina ka praegu programmeerin teid! Programmeerimine hakkab kohe meie sündimise hetkest alates.

Inimesed ei taha seda tõde tunnistada ja seda aktsepteerida, vastu võtta, uskuda, mõista. Nad ei taha seda kuulda, ja üks põhjuseid selleks on see, et nad vastandavad seda mehhaniseeritud masinaga, ja inimese ego saab kohe kolaka haamriga vastu ekraani. 😂

Meie inimesed kõik, kaasa arvatud mina ise. Me oleme kõik oma loomuse olemuselt ja toimimiselt sarnased arvutiga… aga me ei ole arvutid. Me oleme sarnased oma loomuselt. Arvutid loodi, ja siiani luuakse inimese loomuse ja toimimise järgi. Füsioloogiline psühhoküberneetika on aidanud luua masinaid, arvuteid ja tehisintellekti.

See, mis läheb inimese teadmiste töötlemise pagasisse, ehk informeeritus tema vahetust keskkonnast, mida kutsutakse ka kultuuriks, ja millest saab inimese programmeering määrab ära selle, mis nad endast väljapoole ekraanile panevad. Ekraan on inimese ELU.
Keskkonna programmeering määrab ära inimese seisundi nii temas endas vaimselt, ja ka tema välises elus, käitumises vastavalt vaimsusele.

SA TÕMBAD LIGI SEDA, KES SA OLED!
Kokkuvõttes, üha rohkem inimesi tegutseb sarnaselt sellele, kes sa ise oled, ja kuidas sa tegutsed. Mõtle ja vaatle kellega sa suhtled, ja saad täpsemalt aru, kes sa täna oled. Kui sulle ei meeldi, kes sa oled, siis võid sa ise seda muuta vabalt valides ja vabalt otsustades uuema, tervislikuma, teadlikuma ja avarama programmi ära õppimisega.

Ma olin peoleo wannabee gangster, laaberdasin ja tegin pättuseid, sest ma kasvasin sellises kohas ülesse, mis programmeeris mulle huligaanitseva ja mässajaliku alusprogrammi. Ma teadvustasin seda endale ja muutsin ise oma programmi. Mässajalikus on mulle kasuks tulnud, sest see aitab mul teha täna seda, mida ma teen.

Vaatame kuidas see toimib.

Inimese seisund

Inimesed on oma loomuselt programmeeritavad umbes nagu arvutid, ehk sarnaselt arvutile. Kui inimesel on halb “failisüsteemi formaat” ehk (tingimused lapse kujunemise perioodil). Halb “operatsioonisüsteem” ehk (kultuur) ja halvad “tarkvaraprogrammid” ehk (üksikud, jäigad ja dogmaatilised veendumused, uskumused, arvamused, kooliharidus jms). Nende “väljund” ehk (käitumine) “ekraanile” ehk (elu) on samuti halb ja aitab kaasa halvenevatele tingimustele massiliselt. Nagu arvuti, sõltub ka inimese käitumine suuresti tema programmeerimisest ehk (sisestatud teabe kvaliteet, mis võimaldab tal tõhusalt töödelda ja luua). Prügi sisse - prügi välja. Kvaliteet sisse - kvaliteet välja.

See on sarnane lapse tegutsemise konditsioonile lapse kujunemise aastatel esimesed 6-7 aastat lapse elust. Mõtle, me kutsume seda kujunemise perioodiks- kujunemise aastateks.
Juutidelt on tulnud ütlemine, et anna mulle poisslaps kuueks kuni seitsmeks aastaks, ja ma näitan sulle meest. Nad teadsid seda millest ma siin räägin. 6-7 aastat on põhialus, millele saab hakata peale laadima lisa programme erinevateks ülesanneteks. 6-7 aastat on inimese failisüsteemi formaat, mis valmistab teda ette maailmas tegutsema. Lapsevanemad, õed, vennad, onud, tädid, küla, alevik, linn ja üldse vahetu keskkond sellel ajal, on oma olemuselt programmeerijad ja programmid, samuti lasteaed ja kool. Kui lapsel on kehv operatsioonisüsteem ehk algne platvorm, mille peal ülejäänud programmid töötama hakkavad, siis ei toimi need programmid tõhusalt. Need pakuvad graafilise kasutajale mõeldud sisemise pildi, vaimupildi lapsele endast (ego) ehk ekraan, mis näitab, või elu, mida laps elab.

Operatsioonisüsteem on nagu kultuur, millel lisatud programmid töötavad. Kui inimesel on kehv operatsioonisüsteem, ehk laps sünnib kehvas, ignorantses, harimata keskkonnas, ehk halvas kultuuris, siis see kõik mõjutab lapse tegutsemist maailmas. Kui lapsevanemad on ebakindlad ja puudusteadvusega, siis annavad nad selle sama ebakindluse ja puudusteadvuse programmi ka lapsele, ja lapsest saab ebakindel inimene, kes elab puudusteadvuses. Põhjused ja tagajärjed on paigas olev ja muutumatu looduses toimiv seaduspärasus!
Nii nagu lapsevanemad said oma programmid oma vanematelt, saame meie oma programmid oma vanematelt, ja kui see on olnud ebakindel ja puudus teadvuslik, siis me isegi ei märka ja ei teadvusta, et maailm on tegelikult külluslik. Me ei näe seda, sest meil on teistsugune alusprogramm!

Siis on veel halvad tarkvara programmid nagu lasteaed, kool, peavoolumeedia, ehk millel inimene töötab ja mille najal ta toimib. Kui mul oleks nõrk esitluse tarkvara, siis oleks esitlus lohakas ja viperustega. Võibolla kiiluks midagi kinni jne. Seega peab tegema kindlaks, et tarkvara oleks sellise töö jaoks hea. Tarkvara inimeses on uskumussüsteemid, mida inimene kaasa võtab oma vahetust keskkonnast enda mõistusesse, et seda protsessida, töödelda ja enda omaks teha.

Mõtle kui kõik on kehv, halb isegi sitt, siis on meil 3 komponenti - formaat on halb - ehk lapse kasvukeskkond tema kujunemisel. Kultuur on halb - ehk laps kasvab halvas kultuuris näiteks tõelisest moraalsusest ja eetikast pole õrna aimugi, loodusseaduseid ei tunne ja tarkvara on ka halb ehk uskumused, veendumused, arvamuste süsteemid vanematelt ja kultuurist. Seega, on ilmselge vastus, kui küsida, et milliste tulemustega laps maailmas edaspidi esineb? Halb, sest hea kindlasti mitte, vaid poolik, vigane ja katkine laps koos oma elu ja teadmistega. Ma tean seda, sest tulen väga sitast keskkonnast ja kultuurist, väga raske oli üles kasvada ja küpseda tänaseks meheks. Ma pidin kõik vanad programmid kustutama, ehk ümberõppima, et näha ennast ja maailma terviklikul kujul.

Näen seda siiani igal pool enda ümber ja lapsevanemad ei saa aru sellest. Nad mõtlevad, et on head, toitvad ja armastavad vanemad, aga tegelikult teevad hoopis lapsele haiget, sest kasvatus on kesine, vaatamata armastuse tundele, mida nad ka tegelikult ei mõista. Julm aga tõsi.

Neid halbu programme kantakse edasi mööda pereliini. Mina olen oma perekonnas üks nii öelda “Must lammas” kellest on raske aru saada teistel pereliikmetel, sest ma olen ise kasvatanud ennast teiseks ja paremaks versiooniks iseendast. Ma lõhun pidevalt vanu pereliini mustreid, ja parandan neid tulevaste põlvede jaoks. Ja oi plää ää… kui raske töö see on olnud iseendaga. Lausa räige, lisaks ise tekitatud karma, mille pärast olen kannatanud oma eluteel. Teadmatus loodusseadustest ja nendega teadmatult koos loomisest, tõi mulle ainult valu. Väga raske ja kurnav töö, aga lõpuks ikkagi vabastav, ning nüüd saan ma oma teadmiseid jagada, et aidata ja leevendada valu maailmas, milles ma ise üles kasvasin.

Inimene oma tänases seisundis on programmeeritud ja ajupestud. Inimese loomus ja olemus on seega programmeeritav ja muudetav ning muutuv.

Sa ei ole arvuti ega programm! Sa oled näitlikkus, illustreerivas mõttes sarnane arvutile, mis on programmeeritav. MÕTLE! Tänases maailmas luuakse aina uusi religioone, ideoloogiaid ja maailma vaateid

Liigume edasi järgmise siduva teema juurde.
JÄTKUB…

JAGA, LAIGI, KOMMENTEERI JA TOETA! 🙂
Võluri Õpilane

NB!
Sul on võimalus "Kasvame Koos" liikumise tegemisi toetada kingituse või annetuse kujul
Maiko Johanson
swed: EE202200221021922467
lhv: EE677700771003268149
Selgitusse lisa: annetus või kingitus.

Tausta muusika; 432Hz Meditation & Relaxing Music - CopyRight Free, kanalilt Nature Healing Society

Loading comments...