Trybunał Konstytucyjny - PSNLiN przymus szczepień obowiązkowych dzieci niezgodny z Konstytucją RP

1 year ago
9.18K

Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców sprzeciwia się przymusowi stosowania rutynowych, zbyt licznych, zawierających toksyczne składniki szczepionek.

Polskie niemowlęta w pierwszych 24 miesiącach życia otrzymują 26-30 obowiązkowych szczepień (w latach 70-80-tych było ich 10), przy czym noworodki w pierwszej dobie życia otrzymują 2 szczepionki - przeciwko WZW B oraz gruźlicy co jest praktyką spotykaną wśród krajów europejskich jedynie w Polsce i Bułgarii. Obowiązkowe szczepienie noworodków w pierwszych godzinach życia nie ma żadnych podstaw naukowych, naraża dziecko na bardzo poważne powikłania poszczepienne. Teza z lat 70-tych, mówiąca i ucząca studentów medycyny, że szczepienia powinno się stosować u dziecka dopiero po 1 roku, życia nigdy nie została zmieniona ale też nie jest realizowana w praktyce.

Stoimy na stanowisku, iż przy istniejącej, choć nadal nie oszacowanej, skali działań niepożądanych, braku badań klinicznych potwierdzających bezpieczeństwo istniejącego w Polsce kalendarza szczepień oraz wobec łamania praw człowieka i praw pacjenta w sytuacji zmuszania do jakiejkolwiek procedury medycznej przy braku zagrożenia epidemiologicznego, szczepienia dzieci w Polsce powinny być bezwzględnie dobrowolne.

Więcej na stronie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców (PSNLiN): https://psnlin.pl/news,trybunal-konstytucyjny-rp-psnlin-wnosi-o-uznanie-przymusu-szczepien-obowiazkowych-dzieci-za-niezgodn,193.html

9 maja 2023 r. o godz. 9:00 Trybunał Konstytucyjny RP ma rozpatrzeć pierwszą w historii skargę rodziców w sprawie obowiązku poddawania dzieci szczepieniom ochronnym, złożoną w ich imieniu przez mec. Arkadiusza Tetelę z inicjatywy Stop Nop: https://stopnop.com.pl/tk/

Loading 3 comments...