Premium Only Content
ВВП: Діагноз доби та місія молитви
Дивіться це відео також на: https://letre-humain.wistia.com/medias/nvzebr2a0c
https://cos.tv/videos/play/43535239921308672
https://www.bitchute.com/video/vdIjyv4ZQuOU/
https://vkpatriarhat.org/misiia-molytvy/
https://bcp-video.org/ua/misiia-molytvy/
Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП https://bit.ly/3PJeqlG
Сучасне християнство з духом цього світу є безплідною смоківницею. Умовою, щоб вона не була зрубана, є те, що почне приносити плоди правдивого покаяння.
Коротко усвідоммо діагноз доби, в якій ми живемо. Сучасна людина не тільки не усвідомлює гріха, але часто навіть не усвідомлює реальності. Багато хто живе в ірреальності чи віртуальній реальності. Їх переповнює нескінченний потік інформації з телебачення, Інтернету, смартфонів. При тому дух світу сьогодні є особливо деморалізуючим, розкладаючим, навіть саморуйнівним. Треба йому протистояти. Він настільки опанував громадську думку, що встановив приховану диктатуру. У розставлені пастки ловить навіть дітей. Сьогоднішні закони абсурдно встановлюють, що діти можуть вже у 12 років зробити жахливу операцію зі зміни статі, тобто покалічити себе на все життя, а батьки навіть не мають права їх застерегти.
Дух світу використовує людську цікавість і затягує до залежності. Шкідливі звички поневолюють, часто і на все життя. Найбільше сучасна молодь поневолена смартфонами. Але це не просто втрата дорогоцінного часу, молоді люди прямо п’ють з них духовну і аморальну отруту. Вони вбирають в себе спонукання до нечистоти найрізноманітніших форм. Воно вбиває душевне та духовне життя, а врешті призводить і до деградації фізичного життя. Крім того, те саме сьогодні нав’язується дітям і молоді в школах під час т.зв. статевого виховання, яке пропагує всі збочення ЛГБТК.
Молоді люди стають рабами нечистих пристрастей, які відкривають двері для інших гріхів і залежностей – алкоголізму, наркоманії, ігрових автоматів, фальшивої духовності, пов’язаної з окультизмом, тобто з багатьма формами ворожіння та магії. Нова форма залежності від соціальних мереж через смартфони призводить до зосередження на фальшивому, але постійному оцінюванні своєї особи. Це веде до небезпечних екстравагантностей, а, якщо інші їх не признають, то не тільки до депресії, але в деяких випадках навіть до самогубства. Перспектива такого покоління трагічна – нездатність до відповідальності, нездатність створити сім’ю, нездатність спілкуватися з іншими.
Представляти сучасним людям т.зв. академічне християнство абсолютно неефективно. Сучасна людина потребує навернення та зміни способу життя. Сьогодні до навернення треба вести ще дітей. Інакше дитяча психіка швидко вбирає все те зло, яке підступно й привабливо пропонує брехливий дух світу.
Тут діє духовний принцип: які умови створяться, такий дух прийде. Тому треба формувати християнський спосіб життя. Тоді людина починає відчувати потребу спілкування з Богом у внутрішній молитві. Без цього не має ні світла, ні сили, і поступово духовно вмирає.
Шлях покаяння сьогодні є життєвою необхідністю. Покаяння – це життя, наповнене радістю, бо воно позбавляє людину не тільки демонічних залежностей, а й власних гріхів. Основа покаяння – це назвати зло злом, брехню брехнею, і правдиво стати перед Богом.
Щоб молодь каялася, вона повинна отримати для цього ласку. Цю ласку морально зобов’язані випросити найближчі родичі, батьки, дідусі та бабусі. Слід підкреслити, що особливо жінки-пенсіонерки, тобто бабусі чи прабабусі, мали б усвідомити свою велику відповідальність за спасіння своїх нащадків і небезпеку їхнього вічного засудження. Щоб були здатні це робити, вони повинні насамперед самі почати каятися; у кожного є достатньо причин.
Близько 30 років тому один чоловік зайшов до православного храму помолитися. Перед іконостасом клячало 5 літніх жінок. Це були жінки, яких трагічна смерть дорогої людини спонукала усвідомити реальність смерті, яка чекає і на них. Вони пережили своє навернення. Їхня сповідь була публічна. У храмі були лише ці жінки та священик.
Першу жінку священик запитав: «У скількох ворожок ти була? Усвідомлюєш, що стільки демонів в тебе і увійшло? Чи відрікаєшся всіх цих демонів?». Жінка серйозно кивнула головою. «Чи вірила картам і гороскопам? Чи шукала оздоровлення у цілителів, через яких діють окультні енергії? Сюди належить і рейкі, китайська акупунктура, пов’язана з інь-янь. Чи ти вживала т.зв. гомеопатичні ліки, що базуються на окультній магії? Чи практикувала поганську медитацію, пов’язану з індуїстською йогою чи буддійським дзеном?». Жінка відповіла: «Я все це робила». Священик сказав їй: «Ти відкрилася демонам, які стоять за окультним віщуванням та магією. Чи тепер їх відрікаєшся?». Жінка відповіла: «Так». «Зі скількома чоловіками ти в минулому грішила і скількох власних дітей вбила через аборт?». Жінка зі сльозами відповідала на всі запитання. «За свої гріхи ти заслуговуєш на пекло, – продовжував священик, – але Ісус заплатив за твої гріхи Своєю смертю. Чи усвідомлюєш це і жалієш за свої гріхи?». Жінка з каяттям била себе в груди, а священик продовжував: «Чи і ти прощаєш усім, які в минулому тебе скривдили? Якщо не простиш, то й Ісус не може тобі простити». Заплакана жінка кивала головою на знак згоди, а священик закінчив словами: «Тепер Ісус тобі все прощає. Іди і більше не гріши!».
Так само голосно священик запитував про гріхи інших жінок. Опісля вони не відразу покинули храм, ще довго було чути вдячний плач і тихі молитви перед іконою розіп’ятого Христа.
Цей приклад є свідченням того, що покаяння визволяє і веде до правдивої молитви та нового християнського способу життя. Жінки-пенсіонерки, які не навернулися і не відкрилися Богові через покаяння, заглушують сумління і в кращому випадку у фальшивому спокої щодня витрачають цілі години перед телевізором чи навіть смартфоном. Вони мали би усвідомити відповідальність не лише за спасіння своєї душі, але й за спасіння душ своїх близьких. Наблизився вечір їхнього життя, треба починати думати про смерть і Божий суд, якого їм не уникнути.
Але є й пенсіонерки, які думають про останні речі – смерть, Божий суд і вічність. Тому вони прийняли обов’язок молитви буквально як трудовий обов’язок. Сходяться, наприклад, троє-четверо у однієї з них вдома і зранку моляться кілька годин. Потім йдуть додому, виконують свої дрібні обов’язки і продовжують молитися вдома. Деякі з них викинули телевізор і ані на інтернет не витрачають часу. Поживою для їхньої душі є Святе Письмо та Життя святих. Ніякі високі теології їх не цікавлять. Ці жінки також виконують місію серед інших жінок, щоб передати їм досвід молитовної програми.
Треба знати, що без молитви неможливе духовне пробудження ні окремих людей, ні народів. Тому ця молитовна місія є необхідною. Подібно про свою молитовну місію могли б свідчити і деякі чоловіки-пенсіонери.
Мотивацією до молитви є і теперішній кризовий час. Примусові вакцинації та інші способи т.зв. редукції людства мали б вести нас до того, щоб готуватися до смерті, Божого суду та вічності.
Б) Практично про молитву
Передумовою витривалої молитви є навернення. Наверненню дуже допомагають духовні реколекції, зосереджені на основних правдах. Важливими є кроки віри: прийняття Господа Ісуса, прийняття Його заповіту з хреста, прийняття Божого Духа та відречення від фальшивої духовності з окультними практиками.
Візантійський Вселенський Патріархат закликав і закликає виділити десятину часу для Бога, тобто 2,5 години на день. Сюди належить і Свята година з 20:00 до 21:00. Якщо можливо, сім’я молиться спільно. Друга година молитви є особистою. Протягом дня дотримуємося семи коротких молитовних зупинок: коли встаємо, о 9:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00 і перед сном. Разом це займає 2,5 години.
Як молитися? Ревні католики моляться вервицю, Хресну дорогу або інші побожні практики з молитовників. Деякі під час спільної молитви визнають свої гріхи, возносять прохання, дякують і співом прославляють Господа. Молитва повинна бути насамперед особистим відношенням до Бога.
Як реалізувати внутрішню молитву?
Чверть години коротко переживай чотири реальності, а при деяких з них зупинися глибше.
Найперше усвідом Божу присутність, що Бог тебе бачить. Можеш повторити Боже слово з послання до Євреїв 12,22-24: «Ви стоїте перед …містом Бога Живого, ...перед безліччю ангелів і святих, ...і перед Ісусом».
Перша реальність – це смерть: я помру. Ісус каже: «Будьте готові, бо не знаєте ні дня, ні години».
Друга реальність – це Божий суд. Ісус нагадує, що «немає нічого прихованого, що не стало б явним», і що навіть «за кожне пусте слово ми здаватимемо звіт».
Третя реальність – це вічне небо і вічне пекло. Куди б я потрапив, якби сьогодні раптом помер?
Четверта реальність – Боже милосердя, і то тільки в часі. Тому розбуджу досконалий жаль, пов’язаний з умовою ходіння у світлі. Плодом є те, що «Христова кров очищує мене від кожного гріха» (1Ів. 1,7).
Усвідомлюю п’ять ран Христа, з яких текла кров для прощення моїх гріхів. Повільно повторюю до кожної рани Ісусове ім’я (Єгошуа). Вдивляюся в обличчя замученого і люблячого Спасителя та певний час залишаюся в цьому погляді.
Наступну чверть години віддавай Господу Ісусу конкретні проблеми, страх за своє здоров’я, страх перед випробуванням, страх за своїх найближчих, страх перед майбутнім... Ісус дасть тобі мир, який світ дати не може. Крім того, дасть тобі натхнення і світло для вирішення навіть найбуденніших справ. Потім залиш усі проблеми і лише духом дивись Йому в обличчя, при тому можеш повільно повторювати Боже ім’я або: «Ісусе, довіряю Тобі».
Було б добре хоча б колись помолитися ці дві чверті години під час Святої години. Однак на своїй сторожі починай ними щоразу, бо так формуєш своє особисте відношення до Бога. Потім можеш продовжити сторожу так, що усвідомиш конкретних людей і за кожного з вірою коротко помолишся. Це може бути «Отче наш», «Богородице Діво» чи інша відома молитва. Досить, коли лише з вірою за кожного промовиш: «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного».
Твоя молитва і покаяння – це наче клопітка праця навколо безплідної смоківниці. Почни і витривай цілий рік. Тоді з радістю пожинатимеш плоди – вже в часі, але, головне, у вічності.
+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату
+ Методій, ЧСВВр + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі
10.03.2023
-
24:09
Squaring The Circle, A Randall Carlson Podcast
2 hours ago#033 At The Crossroads - Squaring the Circle: A Randall Carlson Podcast
9.68K2 -
50:17
BIG NEM
4 days agoBrian Herzog: From Zero to 150 MILLION Views in a Year 🚀
6.64K -
2:48:35
FreshandFit
15 hours agoHenny Chris VIOLATES 5 Girls 🤣
175K139 -
6:33:57
AdmiralSmoothrod
17 hours agoescape from tarkov - the best and brightest - party games later?
131K12 -
59:15
RealitySurvival
18 hours agoMore in coming Chaos? War With China? Trumo Tower Bombing & Bourbon Street Massacre
3.53K -
4:34
SeasonofMist
1 month agoVOYAGER - Brightstar [Official Music Video]
4881 -
10:00
Ethical Preparedness
3 hours ago $0.88 earnedWhat Everybody is Missing About the Recent Terror Attacks in the USA
3.44K9 -
24:21
CutJibNewsletter
1 day agoHappy New Year, Same Old Terrorism Episode
2.26K1 -
5:26:29
Barbarian Mowz
19 hours agoBarbaric Stream!! - Knights of the Old Republic!
109K5 -
2:51:51
PandaSub2000
18 hours agoLego Star Wars: Skywalker Saga | ULTRA BEST AT GAMES (Original Live Version)
79.5K3