Premium Only Content

‘Aan klimaattafels wordt de buit verdeeld met de burgers op het menu,’ stelt columnist Rypke Zeilmaker
Bekijk de video via: https://www.blckbx.tv/columns/aan-klimaattafels-wordt-de-buit-verdeeld-met-de-burgers-op-het-menu-stelt-columnist-rypke-zeilmaker
Hoewel de vroegere elites plaatsgebonden waren – en daarmee ook hun macht −, is hun invloed nu niet meer gebonden aan landsgrenzen. ‘Hoe is die verandering tot stand gekomen?’ vraagt columnist Rypke Zeilmaker zich af.
Met NGO's (niet-gouvernementele organisaties) − of zoals Zeilmaker ze noemt: 'niet-gekozen organisaties' −, bepalen de elites vandaag de dag het maatschappelijke beleid zonder er verantwoording voor af te hoeven leggen. Dankzij hun miljarden, de vervagende landsgrenzen en de digitalisering van de maatschappij kunnen ze wonen waar ze willen en wanneer ze dat willen. Daarmee kunnen ze de negatieve gevolgen van hun eigen beleid ontwijken terwijl de gewone burger eronder lijdt.
Als voorbeeld van een ‘niet gekozen organisatie’ noemt Zeilmaker de European Counsil on Foreign Relations. Deze denktank is opgericht door miljardair George Soros en brengt EU-leiders bij elkaar om de Europese politieke agenda te bepalen. De voorzitter hiervan is prinses Mabel van Oranje-Nassau. Een ander voorbeeld is Staatsbosbeheer. Deze organisatie beheert 270.000 hectare van de Nederlandse grond en zou een ‘onafhankelijke organisatie’ zijn. Het krijgt echter jaarlijks miljoenen aan subsidie en werkt bovendien samen met de overheid. Ook andere ‘onafhankelijke’ klimaatorganisaties zoals de European Climate Foundation – opgericht door de Canadese mediamiljardair John McCall MacBain − voeren hun beleid uit met publiek geld.
Zeilmaker pleit ervoor om de subsidies op ‘niet-gekozen organisaties’ stop te zetten. “Zo breng je hun maatschappelijke invloed terug tot de ware proporties die zij vertegenwoordigen: minder dan 5 procent van de bevolking.”
Over stichting blckbx:
Blckbx is een stichting zonder winstoogmerk die wordt gefinancierd door donaties van haar eigen publiek. Voor de mensen, door de mensen en met de mensen: dát is waar blckbx voor staat.
Hoewel we zorgdragen om de kosten zo minimaal te houden, zijn er toch doorlopende kosten om gedegen en professionele content te maken. Denk hierbij aan de techniek, de regie, de redactie, de webredactie en het onderhoud van de studio. Om de continuïteit van blckbx te waarborgen, hebben we daarom jouw hulp nodig.
Als je deze uitzending waardeert en de urgentie van Nederlands grootste onafhankelijke nieuwsplatform inziet, dan nodigen we je van harte uit om ons te steunen. Alleen dankzij regelmatige donaties kunnen wij onafhankelijke content blijven produceren en onze reikwijdte vergroten, met als doel om de wereld beter te begrijpen. Voor de mensen, door de mensen en met steeds méér mensen.
Doneren kan via https://blckbx.tv/doneren
----
Wil je op de hoogte blijven?
Twitter - https://twitter.com/blckbxnews
Telegram - https://t.me/blckbxtv
Facebook - https://www.facebook.com/blckbxnews
Instagram - https://www.instagram.com/blckbx.tv
Linkedin - https://www.linkedin.com/company/blckbxnews/
-
LIVE
BSparksGaming
46 minutes agoHelldivers 2 NEW WARBOND! Masters of Ceremony!
53 watching -
LIVE
EyeSeeU8
5 hours agoSaturday Warzone W Simulator
15 watching -
LIVE
Patriots With Grit
8 hours agoAmerican-Aided Mexican Holocaust | Ryan Matta
262 watching -
4:16:21
GamerGril
5 hours ago☠ Doom Gal ☠ | Doom The Dark Ages | Hoebiscuit Hootenanny
3.13K3 -
19:15
Stephen Gardner
5 hours ago🔥Crowd Goes Silent as Bill Maher Explains Why Trump is GREAT!
73.4K106 -
LIVE
AlphaZeroOmega
3 hours ago $0.22 earnedThe Elder Scrolls IV: Oblivion - Let's try a Dark Paladin build | 🚨Rumble Studio Direct RTMP🚨
99 watching -
28:26
MYLUNCHBREAK CHANNEL PAGE
22 hours agoNo TOILETS in the Old World
202K64 -
57:22
SB Mowing
1 day agoThe KIDS just wanted to PLAY but the yard was in their way
45.6K22 -
27:13
Scary Mysteries
1 day agoAmerica’s Highway Horror: The Redhead Murders
6.52K2 -
27:51
JasminLaine
1 day agoCBC Gets WRECKED Defending Carney—Then Liberals Start Eating Themselves Alive
10.2K20