Premium Only Content
Kvällens Galenskap 220728
1. Tidigare i år förbjöds den ryska tv-kanalen Russia Today i EU. Man lämnade då in en överklagan som nu är avgjord där censuren upprätthålls. Det var i början av mars som Europeiska rådet beslutade att Russia Today skulle blockeras i EU, något som väckte kritik bland annat hos den svenska internetleverantören Bahnhof. På onsdagen står det klart att RT fått sin överklagan nekad i EU-domstolen. Från Kreml uppger talespersonen Dmitrij Peskov att Moskva reagerar ”extremt negativt” på beslutet.
https://samnytt.se/russia-today-forblir-censurerat-i-eu/
2. En politisk strid har blossat upp i region Gävleborg efter att sjuårige Leon skickats hem från akuten på Gävle sjukhus två gånger och sedan dött. Hälso- och sjukvårdsnämndens ordförande Jan Lahenkorva (S) säger nu nej till SD-kravet på en oberoende utredning.
https://www.friatider.se/s-stoppar-oberoende-utredning-av-sjuarings-dod-i-gavle
3. När den konservativa studentrörelsen Turning Point USA höll ett stort möte i Florida i helgen gick Donald Trump till skoningslösa attacker mot demokraterna och flera av dess företrädare. Han skruvade upp den politiska temperaturen inför höstens val. Det är en skam vad som händer med vårt land. Var slutar det? Var slutar allt? Det slutar förmodligen inte, för trots de stora faror som finns utanför vårt land, är det största hotet fortfarande de sjuka, lömska och mycket ondskefulla människor som finns inne i vårt land.
https://www.vaken.se/trump-usa-styrs-av-korrupta-ondskefulla-psykopater/
4. Brottsligheten toppar listan över väljarnas viktigaste frågor inför riksdagsvalet och det för första gången sedan 1979. Det visar en ny rapport från SOM-institutet vid Göteborgs universitet. Statsvetaren och rapportförfattaren Henrik Ekengren Oscarsson säger att utvecklingen bäddar för en ”unik” valrörelse med med en ovanlig fråga i toppen. 41 procent av de tillfrågade uppger brottsligheten som ett av de viktigaste samhällsproblemen och politiska frågorna i dag, följt av sjukvård och integration.
https://samtiden.nu/2022/07/matning-brottsligheten-viktigaste-valfragan/
5. Sveriges socialminister Lena Hallengren reste till USA i början av juni för att träffa globalistiska politiker och vaccinföretag, samt för att delta på Bilderberggruppens möte i Washington DC. Det hela blev en dyr historia för svenska skattebetalare. Hallengren valde inte bara att flyga business class på alla flyg, utan även att bo på flera olika lyxhotell. Notan på över 50 000 kronor skickades till skattebetalarna.
https://www.nyatider.nu/regeringen-morkar-lena-hallengrens-deltagande-pa-bilderbergmotet/
6. Avsnitt 18 Veckans Valfläsk - kommer det att bli tillåtet med kvinnor och vita spelare i NBA? Har du fel värdegrund? Skrattar du trots att man inte får? Vill du att Veckans Valfläsk ska fortsätta fram till valet? I så fall: Swish 123 039 6150
Eller donera pengarna direkt till nya frisyrer åt alla i Alternativ för Sveriges partiledning. Glöm inte att klicka i prenumereraknappen så att du inte missar några "nyheter".
https://www.youtube.com/watch?v=z7uMDNinuPU
Nu har jag ivermectinkapslar. Varje kapsel innehåller 12mg ivermectin, 100mg magnesiumcitrat, 20mg zinkcitrat och 450mg askorbinsyra. Priset är 2kr styck exklusive porto. Minimum beställning är 50 kapslar.
Du kan köpa melatoninkapslar från mig. Varje kapsel innehåller 12mg melatonin, 400mg magnesiumcitrat och 200mg askorbinsyra. Priset är 2kr styck exklusive porto. Minimum beställning är 50 kapslar.
Jag har också zinkcitrat 75mg, magnesiumcitrat 400mg och askorbinsyra 135mg. Samma pris per styck exklusive porto. Minimum beställning är 50 kapslar.
Bo billigt i Thailand [email protected]
https://lazudi.com/th-en/chiang-mai/property/condo-with-view-of-doi-suthep-one-plus-jed-yod-condo-17028
Min lägenhet är till salu
https://www.fazwaz.com/projects/thailand/chiang-mai/mueang-chiang-mai/chang-phueak/one-plus-jed-yod-condo?gclid=EAIaIQobChMIhenO26yp9gIVi4msAh36wAStEAEYASABEgKyvvD_BwE&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Dynamic Retargeting TH-EN&utm_content=Dynamic AdGroup TH-EN&utm_term=&gclid=EAIaIQobChMIhenO26yp9gIVi4msAh36wAStEAEYASABEgKyvvD_BwE
-
1:41:04
The Quartering
4 hours agoEpstein Files Takes Its First Scalp, MTG Unleashes, Kash Patel Blasted, Internet Outage & More
117K85 -
24:53
Jasmin Laine
2 hours ago“NO ONE BELIEVES YOU”—Carney Gets HUMILIATED in BRUTAL Showdown
4.36K10 -
LIVE
LFA TV
20 hours agoLIVE & BREAKING NEWS! | TUESDAY 11/18/25
1,265 watching -
LIVE
freecastle
7 hours agoTAKE UP YOUR CROSS- The fear of the LORD begins knowledge; Fools despise WISDOM and INSTRUCTION.
133 watching -
5:16
Buddy Brown
4 hours ago $2.07 earnedWatch INSANE Video of Woman Denied a TINY HOME on 37 Acres! | Buddy Brown
16.1K6 -
59:19
Professor Nez
4 hours ago🔥 Trump TORCHES ABC Reporter for Disrespecting Saudi Crown Prince Mohammed bin Salman! (WOW!)
30.2K23 -
7:51
Dr. Nick Zyrowski
8 hours agoHow To Starve Fat Cells - Not Yourself!
29.1K4 -
1:59:49
The HotSeat With Todd Spears
2 hours agoEP 211: Less Religion, More JESUS!
12.8K20 -
LIVE
The Nunn Report - w/ Dan Nunn
2 hours ago[Ep 794] Epstein Act | MTG 2.0 [Liz Cheney?] | Crooks, Furries, & Social Media | Guest – Sam Anthony
467 watching -
1:06:52
DeVory Darkins
5 hours agoBREAKING: Congress issue MAJOR EPSTEIN Update as MTG goes OFF THE RAILS
129K123