Kvantové Počítače a Prolomení Bankovní Bezpečnosti, Bitcoinů ..

2 years ago
7.82K

Nejznámějším využitím kvantových počítačů je prolomení IT zabezpečení. Právě v tento moment jsou vaše prohlížecí, e-mailová a bankovní data zabezpečená šifrovacím systémem, který poskytuje všem veřejný klíč k zakódování zpráv, které můžete pouze vy dešifrovat. Potíž je v tom, že tento veřejný klíč může být použit k rozluštění vašeho tajného privátního klíče. Naštěstí na běžném počítače by potřebné výpočty trvaly doslova roky pokusu a omylu. Kvantový počítač s jeho exponencionálním zrychlením to může zvládnout v okamžiku.

Kvantové Počítače jsou Efektivní pro Databáze
Jednou z nich je vyhledávání v databázi. K nalezení něčeho uvnitř databáze by běžný počítač musel porovnat klidně i všechny své záznamy. Kvantové algoritmy vyžadují pouze odmocninu tohoto času, což je obrovský rozdíl pro velké databáze.

Simulace a Kvantové Počítače
Další velmi zajímavé využití je simulace. Simulace kvantového světa je velmi náročná na prostředky, a dokonce i pro větší struktury jako jsou molekuly, často postrádají přesnost. Proč tedy nesimulovat kvantovou fyziku pomocí skutečné kvantové fyziky? Kvantové simulace by nám mohly poskytnout nový pohled na proteiny, který by mohl způsobit převrat v medicíně. V tento moment ještě (ne)víme jestli budou kvantové počítače pouze velmi specializovaný nástroj, nebo velký převrat pro lidstvo. (Ne)máme tušení kde se nacházejí limity technologie, a existuje pouze jeden způsob jak to zjistit!

https://stop5g.cz/vstupte-do-matrixu-simulace-vnimajiciho-sveta-realita-je-nyni-videohra-chcete-to/

Toto Video z roku 2015 (Quantum Computers Explained – Limits of Human Technology) je podpořeno Australskou Akademii vědy, která podporuje a propaguje dokonalost ve vědě.

Bezpečnostní hrozba bitcoinu ze strany kvantových počítačů v centru pozornosti (2017)
https://hexus.net/tech/news/software/111998-bitcoin-security-threat-quantum-computers-put-focus/

Loading comments...