DNA Nanoroboti

1 year ago
19.2K

Video z roku 2016 - DNA Nanoroboti vyrobené z DNA (Ten years of DNA origami 2006 - 2016)
DNA Nanoroboti vyrobené z DNA. DNA Origami je druh nanotechnologie. DNA Origami nepracuje se všemi vlastnostmi DNA a proto velmi snadno dochází k degeneraci.

V roce 2006 našel Paul Rothemund způsob, jak z DNA vytvořit nejrůznější drobné tvary, dokonce i miniaturní nano smajlíky. Techniku nazval DNA origami.
https://vlnovagenetika.cz/dna-origami-se-pouziva-k-usporadani-biomolekul-nanotrubicek-kvantovych-tecek-nanocastic/
Jak DNA Origami funguje?
Začnete s dlouhým kouskem jednovláknové DNA. Složíte ji – stejně jako origami, až na to, že ji musíte zafixovat na místě s dalším malým kouskem DNA zvaným jako „základní vlákno“. Pak DNA složíte znovu, znovu a znovu, dokud nevytvoříte tvar. Ať už je to čtverec, kruh nebo smajlík ...
Proč se obtěžovat zkoušet stavět s DNA?
No, protože DNA se složí sama. DNA se skládá ze čtyř chemických bází, ve videu znázorněných čtyřmi barvami. Základy se vždy spárují stejným způsobem. Zelená vždy s modrou, červená vždy se žlutou. Dokud se dva prameny nezarovnají a tím vytvoří dvojitou šroubovici.

Takže pokud vytvoříte hlavní vlákno se správným vzorem bází, naváže se na jednovláknový kousek DNA automaticky. Čím více sponkových pramenů přidáte, tím stabilnější bude struktura.

Pokud dáte počítač, který by navrhl DNA tak, aby odpovídala na všech správných místech, stačí smíchat dlouhý pramen a krátké sponky dohromady a tvar se sám složí.

První výtvory DNA origami byly všechny ploché tvary. Další DNA nanotechnologické skupiny brzy začaly vyvíjet trojrozměrné struktury. Během posledních deseti let (2006-2016) byly vytvořeny ještě složitější tvary. Dokonce i DNA králíci!

V roce 2009 dánští vědci navrhli krabici, kterou lze otevřít a uvolnit molekuly léčiva. Na víko dokonce připevnili uzamykací mechanismus. Molekuly, která funguje jako senzor a dokáže detekovat věci, jako jsou rakovinné buňky, aby se ujistila, že léky jsou uvolňovány na správném místě.

Vědci vyvíjejí struktury DNA, jejichž pohyby lze přesně ovládat (přes 5G sítě, frekvenční řízení). A pokud toto zařízení zkombinujete s věcmi, jako jsou senzory a obvody, jste na dobré cestě k nano-robotu … Vše vyrobené z DNA!

https://stop5g.cz/nanoroboti-v-lidskem-tele-pfizer-plny-nanotechnologie-dna-nanoroboti/
https://rumble.com/vm5pqz-doslova-se-sna-promnit-vai-dna-v-potaov-server.html
https://stop5g.cz/grafenove-pocitace-pracuji-1000krat-rychleji-spotrebuji-100-krat-mene-energie-a-jsou-mensi/

Loading comments...