TRN #5 - Celní válka USA, Slintavka... Volby falševiků a lichvokratů. Bude dystopie nebo revoluce?

3 months ago
1.41K

Donald Trump v uvolněné atmosféře šokoval svět tvrdými cly: 25 % na automobily, 54 % na Čínu, 20 % na EU, 24 % na Japonsko, 25 % na Koreu, 31 % na Švýcarsko, 46 % na Vietnam. Británie, Mexiko a Kanada vyvázly – i když sousedé USA už čelí jiným clům. Ostatní dostanou minimální sazbu 10 %. Žádné odklady! Cla na auta startují dnes, minimální tarif pozítří, reciproční sazby příští středu. Obchodní válka je tedy realitou – Čína, EU, Japonsko a Korea jsou na tahu. EU chce jednat, ale Trumpův tah ji zaskočil. Jak k těmto sazbám Bílý dům došel, když rozdíl mezi cly USA a EU není tak velký?

Slintavka a kulhavka je hrozba pro české chovy, zejména kvůli jejímu šíření v sousedních zemích jako Slovensko a Maďarsko. Může tato vysoce nakažlivá nemoc sudokopytníků decimovat zemědělství? Chtějí vybít chovy, což by vedlo ke kolapsu živočišné výroby a prudkému růstu cen masa. Opatření, jako zákaz dovozu zvířat a kontroly na hranicích, jsou podle kritiků nedostatečná. Někteří spekulují, že situace zapadá do plánu Agendy 2030, kde omezení chovů a produkce masa podporuje cíle udržitelnosti, což však ohrožuje soběstačnost ČR a živobytí farmářů.

Před sněmovními volbami v roce 2025 dochází k politickým spojením falševiků. Hnutí SPD Tomia Okamury uzavřelo spolupráci s menšími stranami – Trikolorou, Svobodnými a PRO Jindřicha Rajchla. Tato „čtyřkoalice“ si klade za cíl posbírat hlasy občanů v odporu proti vládám které tu doposud působily a dát je jako dárek Andrejovi Babišovi. Podobnou strategii volí i hnutí Stačilo!, které propojilo KSČM, ČSNS a SD-SN pod jednu značku. Lídryně falešná Katka Babiš Konečná a předseda Daniel "Babišuv rychtář" Sterzik tak chtějí mobilizovat levicově-vlastenecké voliče aby měl Andrej dořešený i levicově smýšlející voliče.

Tuto komedii a mnoho další témat jsme rozebrali společně s vojenským analytikem Martinem Kollerem v dnešním TRNu.

Red-Pa

Loading 1 comment...